Türk Hava Yolları Hisse Senedi (THYAO)

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı hisse senedi THYAO, şirketin faaliyetlerinin yanı sıra havacılık sektörünün gelecekteki performansına ilişkin beklentileri de yansıtan, son derece likit ve işlem hacmi yüksek bir finansal enstrümandır.

Türk Hava Yolları hissesinin 2022-2023 döneminde %300’e yakın artması; ayrıca son 5 yılda (2018-2023) arasında yaklaşık %1400 yükseliş (yaklaşık 14 kat değer artışı) sergilemesi, yerli ve yabancı yatırımcıların THY hisselerine yoğun ilgi duymasının bir sonucu olduğu söylenebilir.

Türk Hava Yolları hisse senedi (THYAO) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

THY Hisse Fiyatı, Grafiği ve Finansalları

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı Hakkında

Mazisi 1933 yılına kadar uzanan Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı (THY) Türkiye'nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olup merkezi İstanbul'dadır.

THY, geniş bir uluslararası uçuş ağına sahip olup 300'den fazla noktaya seferler düzenlemektedir. İstanbul Havalimanı başta olmak üzere Ankara Esenboğa Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı gibi Türkiye'nin önemli havalimanlarını ana üsleri olarak kullanmaktadır.

Şirket, yolcu taşımacılığının yanı sıra kargo taşımacılığı, uçak bakım-onarım hizmetleri ve havacılık eğitim faaliyetleri gibi alanlarda da faaliyet göstermektedir. THY'nin filosunda çeşitli uçak modelleri bulunmaktadır, bunlar arasında Boeing ve Airbus gibi dünya çapında tanınan markalara ait uçaklar vardır.

THY, yüksek kalite standartları, geniş hizmet ağı, modern filo ve güvenli uçuş operasyonlarıyla tanınmaktadır. Aynı zamanda müşteri odaklı hizmet anlayışı ve yenilikçi uygulamalarıyla da öne çıkmaktadır. THY, dünya genelindeki birçok ödülün sahibi olmuş ve yolculara konforlu ve güvenli seyahat deneyimi sunmayı hedeflemektedir. Havacılık sektöründe önde gelen markalarından biri olarak uluslararası arenada büyümeyi ve başarıyı sürdürmektedir.

THY Hisse Geleceği ve Hedef Fiyat

18.08.2023 tarihli Türk Havacılık Sektörü Araştırma Raporumuzun tamamına, Piapiri üzerinden ya da bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Rapor Özeti

Depremle ilgili maliyetlere ve küresel kargo talebinin yavaşlamasına ragmen, Türk Hava Yolları, yolcu birim ücretlerinin yükselmesi ve düşük yakıt fiyatları sayesinde güçlü bir yarıyıl bilançosu açıklamayı başardı.

Tek seferlik maliyetlerin geride kalması ve dünya genelinde devam eden güçlü seyahat talebi ve buna karşılık sınırlı arz edilen kapasite gibi faktörlerin etkisiyle, THY’nin operasyonel performansının yüksek sezon olan 3. çeyrekte daha da iyileşmesi beklenmektedir. Ayrıca, THY'nin düşük yakıt hedge oranı (2023 için %18), petrol fiyatlarının düşük seyrettiği bu dönemde bir avantaj sağlarken, gelirlerinin büyük ölçüde döviz kaynaklı olması da (1Y23'te %92) TL'nin değer kaybettiği bir senaryoda şirketin finansallarını olumlu etkileyecektir.

Son olarak, 2024 tahminlerine göre 5x F/K çarpanıyla işlem gören hissenin değerlemesi hala cazip görünüyor.

THY hisse senedi için hedef fiyatımızı 236 TL'den 351 TL'ye yükseltiyor ve AL tavsiyemizi koruyoruz.

THY Hisse (THYAO) Alınır mı?

Şirketin operasyonel performansı, sektördeki gelişmeler, ekonomik faktörler ve küresel havacılık endüstrisindeki trendler, hisse senedinin değerinde dalgalanmalara neden olabilir.

THYAO hisse senedinin gelecekteki fiyat hareketleriyle ilgili bulunmak kolay olmayacaktır ancak analistlerin önemli kısmı, havacılık sektörünün öncü şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları'na bir miktar yatırım yapmanın makul olabileceği görüşünü paylaşıyor. Geçmiş yıllarda başarılı bir performans sergileyen ve yatırımcılarına yüksek getiri sağlayan bu hisse senedi, özellikle uzun vadeli değerlendirilebilecek alternatif olabilir.

Bununla beraber, THY hisselerinin son dönemde gösterdiği performans ve fiyat artışı, yatırımcıların dikkate alması gereken ve daha özenli bir risk analizi yapmalarını gerektiren bir konudur. THY hisselerinin özellikle pandemiden sonra sergilediği muazzam performans yeni yatırımcılar için risk teşkil edebilir.

Yatırım yapmadan önce, THYAO hissesinin son 5 yılda (2018 – 2023) yaklaşık 14 kat değer artışı gördüğü dikkate alınmalıdır.

THYAO hisse senedi alım satımında karlı işlemler gerçekleştirebilmek ve piyasanın genel yönüyle ilgili çıkarımlar yapabilmek için mevcut fiyat hareketlerini inceleyebilir ve haftalık piyasa videolarını takip edebilirsiniz. Ayrıca, günlük şirket ve sektör haberlerini size bilgi sağlamak amacıyla Piapiri uygulamamız üzerinden takip etmeniz de önerilmektedir.

THY Hisse (THYAO) Nasıl Alınır?

THY hisse senedi (THYAO), uzun vadeli yatırımlar için düşünülebilir ve yatırımcıların portföylerinde bir miktar bulundurabilir. Bu amaçla, başlangıçta bir aracı kurumda yatırım hesabı açmanız gerekmektedir. ÜNLÜ Menkul tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla THY hisselerine ve borsada işlem gören birçok finansal varlığa kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz. 

Türk Hava Yolları hisse senedi (THYAO) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu