Şişecam Hisse Senedi (SISE)

Şişecam Hisse Senedi (SISE), geçtiğimiz yıllarda muazzam bir performans göstererek yerli ve yabancı yatırımcının odağı haline gelmiştir. Son 5 yılda (2018-2022) kaydedilen hisse artışı ise %900 civarında olmuştur.

Fiyat artışına ek olarak, yatırımcılar SISE hisselerinden temettü geliri de elde etmektedir. Hissenin güncel temettü verimini ve diğer finansal oranlarını aşağıdaki tablolarda inceleyebilirsiniz.

Şişecam hisse senedi alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster diital hesap açılışını gerçekleştir ve ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

Şişecam Hisse Fiyatı, Grafiği ve Temettü Getirisi

Şişecam Hakkında

Türkiye merkezli olarak 1935 yılında kurulan Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (Şişecam), dünyanın önde gelen cam ve cam ürünleri üreticilerinden biri konumundadır ve hem Türkiye içinde hem de uluslararası pazarda geniş bir müşteri tabanına sahiptir. Türkiye'nin sanayi ve ekonomi alanında önemli bir aktör konumunda olan şirket, kurumsal olarak uluslararası pazarda da prestijli bir markadır.

Şirket, cam sektörünün hemen her alanında varlık göstermekte ve tüm üretim süreçlerinde bulunmaktadır. Öyle ki; ambalaj ürünleri, düzcam, otomotiv camları, yapı camları, enerji camları, cam elyafı, cam ev eşyaları ve cam kimyasalları gibi çeşitli alanlarda üretim faaliyetleri devam etmektedir.

Bununla birlikte Şişecam, yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanan bir stratejiyle güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi projeleri de geliştirmektedir. Sürdürülebilirlik ve çevresel sorumluluk alanında da önemli çalışmalara imza atan şirket;. geri dönüşüm projeleriyle cam atıklarının yeniden kullanılmasını teşvik etmekte ve enerji verimliliği konusunda önemli katkılar sağlamaktadır.

Piyasa değeri 2023 Haziran ayı itibarıyla yalaşık 130 milyar TL’ye ulaşan şirketin yaklaşık 25.000 çalışanı bulunmaktadır.

Şişecam (SISE) Hisse Geleceği

SISE hisse senedinin gelecekteki fiyatını tahmin etmek zor olabilir. Ancak son yıllarda hissenin başarılı bir performans sergileyerek yatırımcılarını sevindirmesi, uzun vadeli yatırımcılar için çekici bir seçenek olduğunu kanıtlar nitelikte.

Öte yandan, Şişecam hisselerinin son yıllarda sert fiyat artışlarına sahne olması, yatırımcıların dikkate alması gereken bir durum olarak göze çarpmakta ve özellikle yeni yatırımcıların daha ihtiyatlı bir risk analizi yapmalarını gerekli kılmaktadır.

Şişecam Hisse Alınır mı?

Şişecam hisse senedine doğru zamanda yatırım yapmak, yüksek kazanç potansiyeli taşıyabilir. Ancak, son 5 yıldaki performansını dikkatli bir şekilde analiz etmek önemlidir. Son 5 yılda %900 dolaylarında bir yükseliş yakalamış bu türden finansal varlıkların fiyat hareketlerini incelediğimizde, belirli dönemlerde geri çekilmelerin yaşanabileceğini kabul etmek gerekir. Ancak şirketin performansı ve yatırımcıların ilgisi, SISE hisselerine olan talebi yüksek kalmasına

Yatırımcılar, popüler ve yüksek işlem hacmine sahip hisselere yatırım yaparken piyasa takibini ve risk yönetimini dikkatli bir şekilde yapmalıdır.

SISE hisse alım satımında başarılı işlemler yapabilmek ve piyasadaki aşağı ya da yukarı yönlü hareketlerle ilgili doğru çıkarımlarda bulunabilmek için hissenin geçmiş ve mevcut fiyat hareketlerini inceleyebilir ve haftalık piyasa videolarımızı izleyebilirsiniz.

Piapiri uygulamamız aracılığıyla günlük şirket ve sektör haberlerini takip etmek, size bu konuda katkı sağlayacaktır.

Şişecam Hisse Nasıl Alınır?

Şişecam hissesi (SISE), özellikle uzun vadeli bir yatırım seçeneği olarak değerlendirilebilir; yatırımcılar portföylerine bir miktar SISE hissesi ekleyebilir. Bunun için öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabı açmanız gerekmektedir. ÜNLÜ Menkul'de şimdi ücretsiz bir yatırım hesabı açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun modern ve kullanıcı dostu yatırım uygulaması Piapiri ile Şişecam hissesine ve birçok finansal varlığa kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz.

 

Şişecam hisse senedi alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster diital hesap açılışını gerçekleştir ve ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu