Oba Makarnacılık Hisse Senedi (OBAMS)

Oba Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş (OBAMS), 22-23 Şubat 2024 tarihlerinde ÜNLÜ Menkul Değerler'in konsorsiyum liderliğinde halka arz olarak BİST Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlamıştır.

Oba Makarna hisse senedi (OBAMS) alım satımı için ister dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

Oba Makarna Hisse Fiyatı ve Grafiği

OBA Makarnacılık Ne İş Yapar?

Oba Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş., 1966 yılında Gaziantep'te kurulmuş ve sektörünün öncüsü haline gelmiştir. Özgüçlü Ailesi tarafından 2005'te satın alınan şirket, Gaziantep ve Sakarya'da toplam 100.000 m² kapalı alana sahip iki modern tesis işletmektedir. 2010 ve 2012 yılları arasında gerçekleştirilen 50 milyon Euro'luk yatırımlarla günlük 1.215 ton buğday kırma ve yaklaşık 1.100 ton makarna üretim kapasitesine ulaşan Oba Makarna, dünya çapında 100'den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Makarna, çocuk makarnası, Mac & Cheese, Obamie, un ve irmik üretimigerçekleştiren şirket, 2017 yılında Sakarya/Hendek'te açılan yeni tesisi, günlük 1.575 ton buğday kırma ve 580 ton makarna üretim kapasitesiyle yüksek teknolojili üretim süreçlerine ev sahipliği yapmaktadır. Sakarya/Hendek'teki noodle üretim tesisindeki yatırımlar sayesinde günlük 3 milyon paket noodle ve 300.000 adet bardak noodle üretim kapasitesine ulaşarak, Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük noodle üreticisi olma gururunu yaşamaktadır.

Oba Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş.'nin halka arzı, 22-23 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirilmiş ve şirketin hisseleri, pay başına 39,24 TL sabit fiyatla Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da OBAMS koduyla işlem görmeye başlamıştır.

OBA Makarnacılık Finansalları

Halka arz sonrası yatırımcıların yoğun ilgisi ile karşılaşan Oba Makarna hissesi, 63,10 TL seviyelerine kadar yükseldikten sonra bir miktar düşüş yaşamış ve devam eden dönemde yatay 48-50 TL seviyelerinde yatay bir seyir izlemiştir.

OBAMS hissesinin ortalama günlük hacmi 47.272 milyon seviyesinde gerçekleşmiş, bu da şirketin likiditesinin yüksek olduğunu göstermektedir.

1 yıllık beta değeri -0.3073 olarak hesaplanmıştır; bu da hissenin piyasa hareketlerine kıyasla daha az volatil olduğunu ve dolayısıyla daha düşük risk taşıdığını gösterebilir.

Hissenin ulaştığı en yüksek fiyatı 69.40 TL iken, en düşük fiyatı 46.46 TL olarak kaydedilmiştir. Bu fiyat aralığı, şirketin bir yıl içinde önemli fiyat dalgalanmaları yaşadığını, ancak genel olarak sağlam bir finansal yapıya sahip olduğunu göstermektedir.

OBAMS Hisse Teknik Görünüm

Bu teknik analiz göstergesi, yatırımcılara OBAMS hissesinin mevcut piyasa koşullarında ne gibi bir eğilim gösterdiği hakkında bir fikir vermektedir. Gösterge, 1 dakikadan başlayan farklı zaman dilimlerinde Oba Makarna Hissesi için AL, SAT ve NÖTR şeklinde sinyaller üretmektedir.

"Güçlü Sat" sinyali, mevcut koşullar altında hissenin aşırı değerlendiğine veya potansiyel bir düşüş eğilimi olabileceğine işaret edebilirken, "Güçlü Al" sinyalleri hissenin potansiyel değerinin altında işlem gördüğü şeklinde yorumlanabilir.

Yatırıma Başla

Oba Makarna hisse senedi (OBAMS) alım satımı için ister dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Şirket Haberleri ve Araştırma Notları
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu