ENKA İnşaat Hisse Senedi (ENKAI)

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. hisse senedi ENKAI, yerli ve yabancı yatırımcıların odağında olmaya devam ediyor!

ENKA hisse senedinin 2022 yılında nispeten dalgalı bir seyir izlediği; buna rağmen %146 gibi iyi bir getiri sağladığı görülmektedir. Hisse son 5 yılda (2018-2022) ise yaklaşık yaklaşık %778 yükseliş görmüştür.

Bu açıdan değerlendirildiğinde, %378’lik getiri sağlayan BIST-100 endeksinin oldukça üzerinde bir performans göstermiştir.

ENKA İnşaat hisse senedi (ENKAI) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

ENKAI Hisse Fiyatı, Grafiği ve Finansalları

ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş Hakkında

ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş., 1957 yılında Türkiye'de kurulan önde gelen inşaat ve mühendislik şirketlerinden biridir ve merkezi İstanbul'da bulunmaktadır. Şirket, uluslararası alanda büyük ölçekli inşaat projeleri gerçekleştirmenin yanında enerji, sanayi, altyapı, inşaat ve telekomünikasyon gibi sektörlerde çeşitli projeler yürütmektedir.

Geniş bir yelpazede hizmetler sunan şirket, petrokimya tesisleri, enerji santralleri, rafineriler, köprüler, otoyollar, havalimanları, stadyumlar, oteller ve konutlar gibi birçok projeye imza atmıştır.

ENKA'nın başarıları arasında uluslararası inşaat projelerindeki başarılı performansı, yüksek standartlarda iş güvenliği ve çevre yönetimi uygulamaları sayılabilir. Şirket, müşteri odaklı yaklaşımı ve projeleri zamanında tamamlama yeteneğiyle sektörde önemli bir konumda yer almaktadır.

ENKA Hisse Geleceği

Şirketin operasyonel anlamdaki verimliliği, sektördeki gelişmeler, makroekonomik faktörler ve altyapı yatırımlarındaki projeler, hisse senedinin değerinde dalgalanmalara neden olabilir.

ENKAI hisse senedinin gelecekteki fiyat hareketleriyle ilgili bulunmak kolay olmayacaktır ancak analistlerin önemli kısmı, inşaat vr altyapı sektörünün öncü şirketlerinden biri olan ENKA'ya bir miktar yatırım yapmanın makul olabileceği görüşünü paylaşıyor. Geçmiş yıllarda ortalama bir performans sergileyen ve yatırımcılarına makul bir getiri sağlayan bu hisse senedi, özellikle orta ve uzun vadeli değerlendirilebilecek alternatif olabilir.

ENKA İnşaat Hisse (ENKAI) Alınır mı?

İnşaat ve altyapı sektörünün önemli oyuncularından biri olan şirketin hisse performansı, bu alanda yaşanabilecek gelişmelerle doğrudan ilişkili olacaktır. Yurt içi ya da yurt dışında gerçekleştirilecek büyük projelerde aktif yüklenici olarak rol alan ENKA İnşaat, bu yolla faaliyet gelirlerini de artırabilir.

ENKA hisse senedinin 2022 yılında nispeten dalgalı bir seyir izlediği; buna rağmen %146 gibi bir getiri sağlayarak yatırımcıları bir anlamda hayal kırıklığına uğratmadığı görülmektedir. Hisse son 5 yılda (2018-2022) ise yaklaşık yaklaşık %778 yükseliş görmüştür.

Bu açıdan değerlendirildiğinde, %378’lik getiri sağlayan BIST-100 endeksinin oldukça üzerinde bir performans göstermiştir. Bu tip hisselerin fiyat hareketlerini incelediğimizde, belirli dönemlerde düzeltmelerin kaçınılmaz olduğunu gözlemleyebiliriz. Yatırımcıların; popüler, yüksek işlem hacmine sahip ve hali hazırda fiyatı yükselmiş hisselere yatırım yaparken piyasa takibini ve risk yönetimini dikkatli bir şekilde yapmaları tavsiye edilir.

ENKAI hisse senedi alım satımında kazançlı işlemler gerçekleştirebilmek ve piyasanın genel yönüyle ilgili çıkarımlar yapabilmek için mevcut fiyat hareketlerini inceleyebilir ve haftalık piyasa videolarını takip edebilirsiniz. Ayrıca, günlük şirket ve sektör haberlerini, benzersiz araştırma raporlarını size bilgi sağlaması amacıyla Piapiri uygulamamız üzerinden takip edebilirsiniz.

ENKA İnşaat Hisse (ENKAI) Nasıl Alınır?

ENKA İnşaat hisse senedi (ENKAI), orta ve uzun vadeli yatırımlar için düşünülebilir ve yatırımcıların portföylerinde bir miktar bulundurabilir. İnşaat sektöründe yaşanabilecek gelişmeler, hisse fiyatı üzerinde pozitif yansımalara yol açabilir.

Hisse alım satımına başlayabilmek için, önce bir aracı kurumda yatırım hesabı açmanız gerekmektedir. ÜNLÜ Menkul tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı şimdi açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla ENKAI hisselerine ve borsada işlem gören birçok finansal varlığa kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz. 

ENKA İnşaat hisse senedi (ENKAI) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu