ASELSAN Hisse Senedi (ASELS)

ASELSAN hisse senedi özellikle 2018 – 2022 yılları arasındaki 5 yıllık dönemde oldukça iyi bir performans gösterdi ve hisse fiyatı %300'e yakın artış gösterdi.

Dünya genelinde artan savunma harcamaları ve yüksek teknolojiye sahip savunma sistemleri ihtiyacı, hem ASELSAN hem de savunma ve askeri teknolojiler sektörünün tüm paydaşları için bir fırsat teşkil etmeye devam ediyor.

ASELSAN hisse senedi alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster diital hesap açılışını gerçekleştir ve ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

ASELSAN Hisse Fiyatı ve Grafiği

ASELSAN Hakkında

Türkiye'nin en büyük ve en önemli savunma elektroniği şirketlerinden biri olan ASELSAN, 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur. İlk yıllarında dışa bağımlılığı azaltma hedefiyle başlayıp zamanla savunma sanayiinde yerli üretim ve teknoloji geliştirme konusunda büyük başarılara imza atmıştır.

Günümüzde askeri elektronik ve haberleşme sistemleri, radarlar, elektronik harp sistemleri, insansız hava araçları, güvenlik sistemleri, haberleşme ve bilgi sistemleri gibi çeşitli alanlarda faaliyetlerini başarıyla devam ettirmektedir.

ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın bağlı ortaklarından birisidir. TSKGV bünyesinde ASELSAN dışında, Roketsan, Havelsan, Aspilsan, İşbir Elektronik ve TUSAŞ gibi diğer savunma sanayi şirketleri de bulunmaktadır.

Aselsan Hisse Araştırma Raporu

15.09.2023 tarihli Aselsan hisse senedi araştırma raporumuzun tamamına, Piapiri üzerinden ya da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Rapor Özeti:

Hedef fiyatı 47 TL olarak revize ediyor ve TUT tavsiyesini koruyoruz.

Aselsan değerlemesinin %60'ını indirgenmiş nakit akışı analizine ve %40'ını benzer şirket çarpan analizine dayandırıyoruz. İşletme sermayesinde büyük bir iyileşme beklemesek de, hem savunma hem de savunma dışı sektörlerde biriken işlere büyük ölçekli projelerin eklenmesinin katalizör görevi görebileceğini düşünüyoruz.

Son zamanlarda eklenen büyük sözleşmelerle güçlenen büyüme görünümünü yansıtacak şekilde gelir, FAVÖK ve net gelir tahminlerimizi dolar bazında %8-14 oranında yukarı doğru güncelledik.

Aselsan, 2023 yılında yeni kontrat alımlarında bir hızlanma gördü. Artış trendi toplam sözleşme büyüklüğünün 3,5 milyar dolara ulaştığını ve ardından Aselsan'ın toplam bakiye siparişinin +10 milyar dolara yükseldiğini gösteriyor.

Aselsan Hisse Geleceği

Türkiye’de ve dünya genelinde artan savunma harcamaları, ASELSAN’ın güçlü teknolojik altyapısı ve geniş ürün portföyü göz önüne alındığında; şirketin bu büyüyen pazardan faydalanma potansiyeline sahip olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Uluslararası pazarlarda büyüme potansiyeline sahip olan ASELSAN, muharebe sahasında kendini kanıtlamış, güvenilir ve kaliteli ürünler sunarak gelecekteki taleplere cevap verebilme kabiliyetini güçlendirmektedir.

2023 yılında inovasyona ve teknolojik ilerlemeye olan bağlılığını ortaya koyarak Ar-Ge'ye önemli miktarda 1,5 milyar TL ayırmayı planlayan şirket, savunma sanayisindeki rekabet üstünlüğünü sürdürmmeyi de amaçlamaktadır.

ASELSAN’ın üretim kapasitesine ayıracağı 1 milyar TL'lik yatırımla pazar ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra Türkiye'de istihdam yaratılmasına ve ekonomik büyümeye katkıda bulunması muhtemel.

Bunun yanında şirket, 2023 yılında 500 milyon TL'lik yatırımla yeni pazarlara girmeyi ve daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmayı hedefliyor. Bu yatırım, ASELSAN'ın küresel varlığının yanı sıra ciro ve pazar payının artmasına da katkı sağlayacaktır.

Aselsan Hisse Alınır mı?

ASELSAN hisse senedine uygun zamanlamayla yatırım yapmak, yüksek kazanç potansiyeline işaret edebilir. Ancak, son beş yılda %300’ün üzerinde değer kazanmış bir finansal varlığın performansını dikkatlice analiz etmek gerekir. Bu tür hisselerin fiyat hareketlerini incelediğimizde, belli dönemlerde geri çekilmelerin yaşandığını gözlemleyebiliriz. Yatırımcıların popüler ve yüksek işlem hacmine sahip hisselere yatırım yaparken piyasa takibini ve risk yönetimini dikkatlice yapmaları önerilir.

ASESLS hisse alım satımında kazançlı işlemler gerçekleştirebilmek ve piyasadaki genel gidişat hakkında isabetli çıkarımlar yapabilmek için geçmiş fiyat hareketlerini inceleyebilir ve haftalık piyasa videolarımızı takip edebilirsiniz. Ayrıca, Piapiri uygulamamız aracılığıyla günlük şirket ve sektör haberlerini takip etmek de size bu konuda avantaj sağlayacaktır.

Aselsan Hisse Senedi Nasıl Alınır?

ASELSAN hisse (ASELS), özellikle uzun vadeli bir yatırım için değerlendirilebilir, hisse yatırımcılarının portföylerinde bir miktar bulunabilir. Bunun için öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabı açmanız gerekir. ÜNLÜ Menkul’de şimdi ücretsiz yatırım hesabınızı açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti olmadan kullanabilirsiniz

ÜNLÜ & CO’nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri ile ASELSAN hisselerine ve borsada işlem gören yüzlerce finansal varlığa kolayca yatırım yapabilirsiniz.

ASELSAN hisse senedi alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster diital hesap açılışını gerçekleştir ve ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu