Arçelik Hisse Senedi (ARCLK)

Arçelik hisse senedinin fiyatı (ARCLK) 2023 yılının ilk yarısında (Ocak-Haziran), 116,7 TL’den 130 TL’ye yükselerek yaklaşık %11 değer kazanmıştır.

Hissenin 2022 performansını incelediğimizde, 47,93 TL’den 112,2 TL’ye yükseldiğini; bunun da yaklaşık %134 değer artışına tekabül ettiği sonucuna varırız.

Arçelik Hisse Senedi (ARCLK) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

ARCLK Hisse Fiyatı, Grafiği ve Finansalları

Arçelik A.Ş. Hakkında

Arçelik A.Ş. 1955 yılında Koç Holding tarafından Türkiye merkezli olarak kurulan beyaz eşya ve elektronik ev aletleri sektöründe faaliyet gösteren lider bir firmadır. Genel merkezi İstanbul'da yer almaktadır.

Arçelik, dünya çapında birçok ülkede faaliyet gösteren ve bilinen bir marka haline gelmiştir. Başta buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, ocak, klima, televizyon ve küçük ev aletleri olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Arçelik, Ar-Ge ve inovasyona önem veren bir şirkettir. Yenilikçi teknolojileri takip ederek ve kendi Ar-Ge çalışmalarını yürüterek sektörde öncü bir rol oynamaktadır. Ürünlerinde enerji verimliliğine ve çevresel sürdürülebilirliğe büyük önem verirken, tüketici ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çeşitli tasarım ve özellikleri ürünlerine entegre etmektedir.

Arçelik, global bir marka olarak dünya genelindeki birçok ülkede üretim tesisleri, satış ve pazarlama ofisleri ile faaliyet göstermektedir. Türkiye'nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Afrika pazarlarında da güçlü bir varlığa sahiptir. Yurt dışında Vestel markasıyla da faaliyet göstererek global arenada başarı elde etmektedir.

Arçelik Hisse (ARCLK) Yorum ve Analiz

Arçelik hisse senedi (ARCLK) 2023 yılının ilk 6 ayında, 116,7 TL’den 130 TL’ye yükselerek yaklaşık %11 değer kazanmıştır.

Hissenin 2022 yılı fiyat hareketini bütün olarak incelediğimizde, hissenin 7,93 TL’den 112,2 TL’ye yükseldiğini; bunun da yaklaşık %134 değer artışına tekabül ettiğini görürüz.

ARCLK hissesinin 2018-2022 arasındaki 5 yıllık fiyat hareketini incelediğimizde ise fiyatın 18,87 TL seviyesinden 112,2 TL’ye yükseldiği; bunun da %495 değer artışı anlamına geldiği görülmektedir.

ÜNLÜ & CO Araştırma Bölümünün  26.07.2023 tarihinde yayınladığı araştırma raporunda, ARCLK hisse senedi için TUT tavsiyesi verilmiştir. Hisse ile ilgili genel görünümün ise zayıf olduğu belirtilmiştir.

Araştırmanın bir diğer çıktısı ise, hisse fiyatıyla ilgili beklentinin 128 TL’den 168 TL’ye çekilmiş olmasıdır. Bununla birlikte raporda, “güçlü bir ilk yarıyılın ardından, yurt içi operasyonların 2023’ün ikinci yarıda zayıflama beklenmektedir” ve uluslararası satışların durgun kalması muhtemel görünmektedir” gibi birtakım notlar düşülmüştür.

Araştırma raporunun tamamını bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Arçelik hisse senediyle ilgili güncel analiz, yorum ve araştırma raporları için ÜNLÜ Menkul'de hesap açmayı ve Piapiri uygulamasını indirmeyi unutmayın. Hisse senetleriyle ilgili takip etmeniz gereken hemen her şeyi Piapiri'de bulabilirsiniz.

ARCLK Hisse Nasıl Alınır?

ARCLK hisse alım satımına başlayabilmek için, öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabınızın bulunması gerekmektedir. Hesabınız yoksa, ÜNLÜ Menkul Değerler tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı şimdi açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla Arçelik hisselerine ve borsada işlem gören birçok finansal varlığa kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz. 

Arçelik Hisse Senedi (ARCLK) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu