AKBANK Hisse Senedi (AKBNK)

Akbank Hisse Senedinin (AKBNK), 2023'ün ilk 6 ayında %11 değer artışı kaydetti görülüyor. Bu dönemde hissenin volatiliteden uzak olduğu ve endekse oranla önemli bir pozitif getiri sağlamadığı söylenebilir.

2022 yılına döndüğümüzde ise AKBNK hisse senedinin %175'lik bir artış gösterdiğini hatırlayabiliriz. 2018 - 2022 yılları arasındaki 5 yıllık performansın %150'lik bir artışa denk geldiğini göz önüne alırsak, özellikle 2022'nin ikinci yarısında ivme kazanan bu artışıın ne denli dikkat çekici olduğu ortaya çıkmaktadır.

Akbank Hisse Senedi (AKBNK) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

AKBNK Hisse Fiyatı ve Grafiği

AKBANK Hakkında

Türkiye'nin önde gelen ve köklü bankalarından birisi olan Akbank, 1948 yılında kurulmuştur ve merkezi İstanbul'da yer almaktadır. Banka, müşterilerine bireysel, ticari, kurumsal ve yatırım bankacılığı hizmetleri sunmaktadır.

Yenilikçi teknolojileri benimseyen ve dijital dönüşümü ön planda tutan bir banka olan Akbank, müşterilerine kolaylık, güvenlik ve hızlı işlem imkanı sağlamaktadır. Geniş bir şube ağı, ATM'ler, dijital bankacılık platformları bankanın bu alandaki vizyonunun bir yansıması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Akbank’ın temel faaliyetleri kurumsal ve yatırım bankacılığı, ticari bankacılık, KOBİ bankacılığı, bireysel bankacılık, ödeme sistemleri, Hazine işlemleri ve özel bankacılık ile uluslararası bankacılık hizmetlerini içeren bankacılık uygulamalarını kapsamaktadır. Banka, standart bankacılık faaliyetlerinin yanı sıra, şubeleri aracılığıyla, Aksigorta A.Ş. ve AgeSA Emeklilik ve Hayat A.Ş. adına sigorta acenteliği faaliyetlerini de yürütmektedir.

Akbank, 2018 yılının Aralık ayında almış olduğu sermaye artırım kararı ile son derece kuvvetli olan finansal yapısını daha da güçlendirmiş, önümüzdeki dönemlerde büyüme için ilave kapasite yaratmış ve piyasadaki rekabet gücünü artırmıştır.

AKBNK Hisse Geleceği

Akbank hisse senetleri %51,2 halka açıklık oranıyla Borsa İstanbul (BIST)’da işlem görmektedir.

AKBNK hisse senedinin fiyat hareketleri hakkında keskin bir yorum yapma imkanı bulunmamakla beraber, şirketin güçlü mali yapısı ve sektördeki tecrübesi göz önüne alındığında, orta ve uzun vadeli düşük riskli yatırımlara ilgi duyanların portföyleri için bir seçenek olabilir.


AKBNK hisse senedinin geçtiğimiz yıllardaki performansı, 2022 yılında yaşanan büyük yükseliş haricinde endeksin çok üzerinde olmamıştıır. Hatta bazı dönemlerde endeksin gerisinde kaldığı

AKBNK Hisse Alınır mı?

AKBNK hisse senedi alım satımında kazançlı işlemler gerçekleştirebilmek ve piyasanın genel yönüyle ilgili çıkarımlar yapabilmek için mevcut fiyat hareketlerini inceleyebilir ve YouTube kanalımızdan haftalık piyasa analizi videolarını izleyebilirsiniz

Akbank Hisse Senedi (AKBNK), hemen her banka hissesi gibi, göreceli olarak düşük risk ile orta ve uzun vadeli yatırım yapmak isteyenlerin portföylerinde bir miktar bulunabilir.

AKBANK hisse senedi ile ilgili haberleri, yorum ve analizleri, bankacılık ve finans sektöründeki gelişmeleri ve benzersiz araştırma raporlarını Piapiri uygulamamız üzerinden takip edebilirsiniz.

AKBNK Hisse Nasıl Alınır?

AKBNK hisse alım satımına başlayabilmek için, öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabı açmanız gerekmektedir. ÜNLÜ Menkul Değerler tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı şimdi açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla AKBNK hisselerine ve borsada işlem gören birçok finansal varlığa kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz. 

Akbank Hisse Senedi (AKBNK) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu