Üst Yönetim

Mahmut L. ÜNLÜ

Yönetim Kurulu Başkanı

Mahmut L. Ünlü, 1989 yılında Georgia Institute of Technology Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1991 yılında Houston’daki Rice Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. Aynı yıl, bankacılık kariyerine İktisat Bankası’nda başlayan Ünlü, 1992-1995 yılları arasında Yatırım Bank’ın Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 1996 yılında Dundas Ünlü’yü kuran Mahmut L. Ünlü, 2007’de Standard Bank ile stratejik bir ortaklığa imza atarak, şirketin ismini “Standard Ünlü” olarak değiştirmiş ve bankanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su olarak görev almıştır. Aynı dönemde Standard Bank’ın uluslararası Yönetim Kurulu’nda da üye olarak görev yapan Ünlü, 2012 yılında Standard Bank’ın şirketindeki hisselerinin büyük çoğunluğunu satın almış ve yeni ortaklık yapısının akabinde şirketin adını ÜNLÜ & Co olarak yenilemiştir. Mahmut L. Ünlü, halihazırda ÜNLÜ & Co’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yapmaktadır. Ayrıca ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş.’de ÜNLÜ Yatırım Holding A.Ş.’yi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev almaktadır.

Can Ünalan

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Yönetim Kurulu Başkan Vekili Can Ünalan, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş, finans alanında uzmanlaşarak Marmara Üniversitesi’nden 1986 yılında İş Yönetimi yüksek lisans derecesini almıştır. Bankacılık kariyerine İş Bankası Teftiş Kurulu’nda başlayan Ünalan, 1993-2006 yılları arasında ABN AMRO BANK’ta Krediler Bölümü Başkanı ve COO (Chief Operations Officer) olarak görev almış, CRO (Chief Risk Officer) olduğu dönemde, ABN AMRO Securities CEO’luğunu ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ni üstlenmiştir. 2006 yılı itibarıyla GE Capital Küresel Bankacılık adına Garanti Bankası’nda Kurumsal ve Ticari Risk Birimi’nden Sorumlu Yönetici Direktör olarak çalışan Ünalan, kredi komitesinde GE Temsilcisi olarak görev almıştır. ÜNLÜ & Co’ya katılmadan önce Mubadala GE Capital’ın Türkiye CEO’luğunu yapmış, 2013 yılından 2019 yıl sonuna kadar ÜNLÜ Menkul Değerler Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

Gamze Akgüney

Genel Müdür - Yönetim Kurulu Üyesi

1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Gamze Akgüney, çalışma hayatına Arthur Andersen’da danışman olarak başlamıştır. Akgüney daha sonra sırasıyla JP Morgan Chase’de Hazine Pazarlama Yöneticisi, Garanti Bankası’nda Bölüm Müdürü, Türk Ekonomi Bankası’nda Direktör, IBM’de sektör lideri ve son olarak 2013-2017 yılları arasında Accenture’da Yönetici olarak görev yapmıştır.  2017 yılında ÜNLÜ & Co’nun nitelikli bireysel yatırımcılara yönelik hizmeti DAHA Yatırım Danışmanlığı’nın Yönetici Direktörü olarak atanan Gamze Akgüney, 2020 yılında Ünlü Menkul Genel Müdürü pozisyonuna getirilmiştir. Akgüney, Ocak 2021 itibarıyla ÜNLÜ Menkul Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Akgüney, ayrıca yönetim kurullarında kadın temsilini artırarak toplumsal kalkınmayı desteklemeyi amaçlayan Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin dördüncü dönem mentilerindendir.

Zafer Onat

Yönetim Kurulu Üyesi

1993 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Zafer Onat, 1998 yılında Koç Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. 1998-2000 yılları arasında Ege Portföy Yönetimi’nde CEO olarak görev alan Onat, 2000-2007 yılları arasında Finans Portföy Yönetimi’nde ve 2007-2012 yılları arasında da Finans Yatırım’da kariyerine CEO olarak devam etmiştir. 2012-2015 yılları arasında Burgan Yatırım Menkul Değerler’de de CEO olarak çalışan Onat, 2015 yılından bu yana ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu