HAKKIMIZDA

mahmut_levent_unlu-961

Mahmut L. ÜNLÜ

Yönetim Kurulu Başkanı

Mahmut L. Ünlü, 1989 yılında Georgia Institute of Technology Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1991 yılında Houston’daki Rice Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. Aynı yıl, bankacılık kariyerine İktisat Bankası’nda başlayan Ünlü, 1992-1995 yılları arasında Yatırım Bank’ın Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 1996 yılında Dundas Ünlü’yü kuran Mahmut L. Ünlü, 2007’de Standard Bank ile stratejik bir ortaklığa imza atarak, şirketin ismini “Standard Ünlü” olarak değiştirmiş ve bankanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su olarak görev almıştır. Aynı dönemde Standard Bank’ın uluslararası Yönetim Kurulu’nda da üye olarak görev yapan Ünlü, 2012 yılında Standard Bank’ın şirketindeki hisselerinin büyük çoğunluğunu satın almış ve yeni ortaklık yapısının akabinde şirketin adını ÜNLÜ & Co olarak yenilemiştir. Mahmut L. Ünlü, halihazırda ÜNLÜ & Co’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yapmaktadır. Ayrıca ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş.’de ÜNLÜ Yatırım Holding A.Ş.’yi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev almaktadır.

can_unalan-959

Can Ünalan

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Yönetim Kurulu Başkan Vekili Can Ünalan, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş, finans alanında uzmanlaşarak Marmara Üniversitesi’nden 1986 yılında İş Yönetimi yüksek lisans derecesini almıştır. Bankacılık kariyerine İş Bankası Teftiş Kurulu’nda başlayan Ünalan, 1993-2006 yılları arasında ABN AMRO BANK’ta Krediler Bölümü Başkanı ve COO (Chief Operations Officer) olarak görev almış, CRO (Chief Risk Officer) olduğu dönemde, ABN AMRO Securities CEO’luğunu ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ni üstlenmiştir. 2006 yılı itibarıyla GE Capital Küresel Bankacılık adına Garanti Bankası’nda Kurumsal ve Ticari Risk Birimi’nden Sorumlu Yönetici Direktör olarak çalışan Ünalan, kredi komitesinde GE Temsilcisi olarak görev almıştır. ÜNLÜ & Co’ya katılmadan önce Mubadala GE Capital’ın Türkiye CEO’luğunu yapan Can Ünalan, halihazırda  ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve  ÜNLÜ Menkul Değerler Genel Müdürü̈ olarak görev yapmaktadır.

atilla_koksal-957

Attila Köksal

CFA - Üye

1983 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Attila Köksal, 1985 yılında Philadelphia’daki Drexel Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. 1991-1996 yılları arasında Inter Yatırım A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev alan Köksal, 1996-2001 yılları arasında aynı firmanın CEO’su olarak çalışmıştır. 2002 yılından 2013 yılına kadar Dundas ÜNLÜ, Standard ÜNLÜ ve yeni adı ile ÜNLÜ & Co’nun Genel Müdürlüğü’nü yürüten Köksal, halihazırda ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CFA Institute Yönetim Kurulu Üyeliği’ni de yürütmüştür. Aynı zamanda FODER Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürmektedir.

zafer_onat-958

Zafer Onat

Üye

1993 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Zafer Onat, 1998 yılında Koç Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. 1998-2000 yılları arasında Ege Portföy Yönetimi’nde CEO olarak görev alan Onat, 2000-2007 yılları arasında Finans Portföy Yönetimi’nde ve 2007-2012 yılları arasında da Finans Yatırım’da kariyerine CEO olarak devam etmiştir. 2012-2015 yılları arasında Burgan Yatırım Menkul Değerler’de de CEO olarak çalışan Onat, 2015 yılından bu yana ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.
 

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.