HAKKIMIZDA

1

Mahmut L. ÜNLÜ

Yönetim Kurulu Başkanı

Mahmut L. ÜNLÜ 1989 yılında Georgia Institute of Technology üniversitesinde Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra, 1991 yılında Houston'daki Rice Üniversitesi'nden MBA derecesi almıştır. Aynı yıl, bankacılık kariyerine İktisat Bankası'nda başlayan ÜNLÜ, 1992 - 1995 yılları arasında Yatırım Bank'ın Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 1996 yılında Dundas ÜNLÜ'yü kuran Mahmut L. ÜNLÜ, 2007'de Standard Bank ile stratejik bir ortaklığa imza atarak, şirketin ismini "Standard ÜNLÜ" olarak değiştirmiş ve bankanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO'su olarak görev almıştır. Aynı dönemde, Standard Bank'ın uluslararası yönetim kurulunda da üye olarak görev yapan Mahmut L. ÜNLÜ, 2012 yılı itibarıyla Standard Bank'ın şirketindeki hisselerinin büyük çoğunluğunu satın alarak, %75 hisse sahibi olmuş, yeni ortaklık yapısının akabinde şirketin adını ÜNLÜ & Co olarak yenilemiştir. Mahmut L. ÜNLÜ, halihazırda ÜNLÜ & Co'nun ve ÜNLÜ Menkul Değerler’in Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

2

Can Ünalan

Genel Müdür

Can Ünalan, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuş, finans alanında uzmanlaşarak Marmara Üniversitesi'nden 1986 yılında İş Yonetimi Yüksek Lisans derecesini almıştır. Bankacılık kariyerine İş Bankası Teftiş Kurulu'nda başlayan Ünalan, 1993 - 2006 yılları arasında ABN AMRO BANK'ta Krediler Bölümü Başkanı ve COO (Chief Operations Officer) olarak görev almış, CRO (Chief Risk Officer) olduğu dönemde, ABN AMRO Securities CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev üstlenmiştir. 2006 yılı itibariyle GE Capital Küresel Bankacılık adına Garanti Bankası'nda Kurumsal ve Ticari Risk Birimi'nden Sorumlu Yönetici Direktör olarak çalışan Ünalan, kredi komitesinde GE Temsilcisi olarak görev almıştır. ÜNLÜ & Co'ya katılmadan önce Mubadala GE Capital'ın Türkiye CEO'luğunu yapan Ünalan, ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve ÜNLÜ Menkul Değerler Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

4

Attila Köksal

CFA - Üye

1983 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Attila Köksal,1985 yılında Philadelphia'daki Drexel Üniversitesi'nden MBA derecesi almıştır. 1991 -1996 yılları arasında Inter Yatırım A.Ş'de Genel Müdür olarak görev alan Köksal,1996-2001 yılları arasında aynı firmanın CEO'su olarak çalışmıştır. 2002 yılından 2013 yılına kadar Dundas ÜNLÜ, Standard ÜNLÜ ve yeni adı ile ÜNLÜ & Co'nun Genel Müdürlüğü'nü yürüten Köksal, halihazırda ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Aracı Kuruluşlar Birliği'nin de Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Attila Köksal, aynı zamanda CFA Institute Yönetim Kurulu Üyesidir.

ZaferONAT

Zafer Onat

Üye

1993 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun olan Zafer Onat, 1998 yılında Koç Üniversitesi'nden MBA derecesi almıştır. 1998 - 2000 yılları arasında Ege Portföy Yönetimi’nde CEO olarak görev alan Onat, 2000 - 2007 yılları arasında Finans Portföy Yönetimi’nde ve 2007 – 2012 yılları arasında da Finans Yatırım’da kariyerine CEO olarak devam etmiştir. 2012 - 2015 yılları arasında Burgan Yatırım Menkul Değerler'de de CEO olarak çalışan Onat, 2015 yılından bu yana ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş.'de Yönetici Direktör ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.