Eurobond Yatırımı

Yıllık %5'in üzerinde getiri fırsatı ve 1000 USD’den başlayan fiyatlarla Eurobond alım satımı artık Piapiri’de!

Siz de Piapiri’de ücretsiz hesap açın ve Eurobond’lar ile yabancı para cinsinden uzun vadeli yatırımlar yapın.

Eurobond'lara yatırım yapmak artık çok kolay! Siz de Piapiri'de görüntülü görüşme ya da adrese ücretsiz kurye seçeneği ile yatırım hesabı açın, 1000 USD'den başlayan fiyatlarla Eurobond alım satımına başlayın

Hesap Aç, Bilgi Al

Eurobond Almak Artık Çok Kolay!

ÜNLÜ Menkul Değerler yatırım hesabınız ile portföyünüze Eurobond’ları ekleyebilmeniz için artık birden fazla yol var.

Piapiri ile Eurobond Alım Satımı

Piapiri uygulamasında Piyasalar >> Eurobond adımlarını takip ederek, günlük olarak hesaplanan fiyatlar üzerinden Eurobond alım satım işlemlerinizi 1000 USD ve katları şeklinde yapabilirsiniz.

Hesabınızda döviz bakiyesi bulunmuyorsa, para yatırma ve çekme yönergelerini izleyebilirsiniz.

Yatırım Danışmanınız ile Eurobond Yatırımlarınızı Yönetin

Deneyimli DAHA Yatırım Danışmanlığı kadromuz, farklı vadelere sahip, devlet ve özel şirket Eurobond'larına ait faiz hesaplamalarını ve yüksek getiri fırsatlarını günlük olarak yatırımcılarımıza sunmaktadır.

Siz de ÜNLÜ Menkul Değerler’de ücretsiz yatırım hesabı açarak Eurobond alım satım işlemlerinizde profesyonel yatırım danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Eurobond İşlem Saatleri

Piapiri'de hafta içi her gün 10.00 - 15.00 saatleri arasında eurobond alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eurobond İşlem Örneği ve Getiri Hesaplama

Diyelim ki bir yatırımcı, Türkiye'nin 5 yıl vadeli Eurobond'u olan ve yıllık %8,88 kupon faiz oranına sahip bir Eurobond'a 100.000 Euro tutarında yatırım yaptı.

Bu durumda, yıllık brüt faiz geliri 8.880 Euro olacaktır. 5 yılın sonunda, Eurobond'un geri ödeme değeri yatırımcının eline geçecektir. Bu değer, Eurobond'un nominal değeri olan 100.000 Euro'ya eşit olabilir veya farklı bir değerde geri ödeme yapılabilir.

Yatırımın toplam getirisi, kupon faiz gelirleri ve Eurobond'un geri ödeme değeri arasındaki toplam farka eşittir. Ancak, Eurobond yatırımının getirisi, Türk Lirası'nın Euro karşısındaki değerindeki değişimlerden de etkilenecektir. Bu nedenle, yatırımcıların Eurobond yatırımlarını yapmadan önce döviz kuru risklerini dikkate almaları önemlidir.

Daha fazla bilgi için bağlantıya tıklayarak eurobond nedir içeriğini inceleyebilirsiniz.

Eurobond Yatırımının Avantajları

ÜNLÜ Menkul'de Eurobond'lar ile yabancı para cinsinden uzun vadeli yatırım yapabilirsiniz. Eurobond'lar, yatırımcılara döviz cinsinden (USD/EUR) ve uzun vadeli yatırım yapma fırsatı sunarken, sağladığı yüksek getiri imkanıyla da yatırımcılar için cazip bir yatırım aracı olmaktadır.

Kupon ödemelerinde stopaj olmaması ve gelişmiş ikincil piyasası sayesinde vade sonunu bekleme zorunluluğunun bulunmaması da Eurobond'un yatırımcılar açısından diğer önemli avantajlarıdır.

Portföy Çeşitlendirme

Eurobond yatırımı yapmak, uluslararası bir portföy çeşitlendirmesi sağlar. Yatırımcılar, farklı ülkelerin ekonomik performanslarından bağımsız olarak getiri sağlayabilirler.

Yüksek Getiri Fırsatı

Eurobond'lar, genellikle diğer borçlanma senetlerine göre daha yüksek getiri sağlar. Bunun nedeni, Eurobond'ların risklerinin de daha yüksek olmasıdır.

Döviz Kuru Riskinden Korunma

Eurobond'lar, farklı para birimleri cinsinden ihraç edilebilirler. Yatırımcılar, Eurobond yatırımı yaparak döviz kuru risklerinden korunabilirler.

Kolaylık ve Yüksek Likidite

Eurobond'lar, birçok uluslararası banka veya aracı kurum aracılığıyla kolayca alınıp satılabilir. Eurobond'ların işlem gördüğü piyasalar, yatırımcıların likidite riskiyle karşılaşmamasını sağlar.

Dönemsel Kupon Faizi

Kupon faizi, Eurobond'un nominal değeri üzerinden belirlenen bir oranda hesaplanır ve yatırımcılara dönemsel bir nakit akışı sağlar.

Farklı Vade Seçenekleri

Eurobond'lar farklı vadelerde de ihraç edilebilirler. Yatırımcılar kendi hedefleri için uygun olduğunu düşündükleri tahvillere kolaylıkla yatırım yapabilirler

Eurobond Nasıl Alınır?

Eurobond işlemleri, genellikle yatırımcıların aracılık hizmeti veren bankalar veya aracı kurumlar üzerinden yapılır. Siz de ÜNLÜ Menkul'de hesap açabilir ve Eurobond ile yabancı para cinsinden uzun vadeli yatırım yapabilirsiniz.

Eurobond almak isteyen yatırımcılar, profesyonel finansal danışmanlardan ve aracı kurumlar veya bankaların sunduğu araştırma ve analizlerden yararlanarak yatırım kararlarını vermeleri önerilir. Bu noktada DAHA Yatırım Danışmanlığı kadromuz ihtiyacınız olan tüm desteği size sağlayacaktır.

Eurobond Çeşitleri ve Faiz Oranları

Eurobond faiz oranları ve getirileri ülkenin risk primine bağlıdır ve günden güne değişmektedir. ÜNLÜ Menkul’de yatırım yapabileceğiniz Eurobond sınıfları şu şekildedir:

Devlet Eurobondları

Devlet Eurobondları, bir ülkenin hükümeti tarafından ihraç edilen Eurobond'lardır. Bu Eurobond'lar, hükümetlerin finansman ihtiyaçlarını karşılamak için çıkardığı ve genellikle yüksek kredi notu nedeniyle düşük riskli olarak kabul edilen bir yatırım aracıdır. Ayrıca, devlet Eurobondları sabit getirili menkul kıymetler sınıfındadır araçlarıdır ve genellikle belirli bir vade süresine sahiptirler.

  • Türkiye 1 Yıl Vadeli Eurobond
  • Türkiye 2 Yıl Vadeli Eurobond
  • Türkiye 3 Yıl Vadeli Eurobond
  • Türkiye 5 Yıl Vadeli Eurobond
  • Türkiye 15 Yıl Vadeli Eurobond
  • Türkiye 20 Yıl Vadeli Eurobond
  • Türkiye 25 Yıl Vadeli Eurobond
  • Türkiye 30 Yıl Vadeli Eurobond

Finansal Kurum Eurobondları

Finansal Kurum Eurobondları, finansal kurumların (bankalar, sigorta şirketleri vb.) ihraç ettiği Eurobond'lardır. Bu Eurobond'lar, finansal kurumların finansman ihtiyaçlarını karşılamak için çıkardığı ve genellikle yüksek kredi notu nedeniyle düşük riskli olarak kabul edilen bir yatırım aracıdır. Finansal Kurum Eurobondları da genellikle sabit getirili yatırım araçlarıdır ve belirli bir vade süresine sahiptirler. Yatırımcılar, finansal kurum Eurobond'larına yatırım yaparak finansal sektöre yatırım yapabilirler.

Özel Sektör Eurobondları

Özel Sektör Eurobondları, özel sektör şirketlerinin ihraç ettiği Eurobond'lardır. Bu Eurobond'lar, şirketlerin finansman ihtiyaçlarını karşılamak için çıkardığı ve yatırımcılara düşük riskli bir yatırım fırsatı sunan bir yatırım aracıdır. Özel sektör Eurobondları, şirketlerin kredi notuna bağlı olarak riskli veya düşük riskli olarak kabul edilebilirler. Ayrıca, özel sektör Eurobond'ları da genellikle sabit getirili yatırım araçlarıdır ve belirli bir vade süresine sahiptirler. Yatırımcılar, özel sektör Eurobond'larına yatırım yaparak özel sektöre yatırım yapabilirler.

Eurobond Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Eurobond'ların fiyatı, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Örneğin, Eurobond'un vadesi, kupon faiz oranı, ülke riski, döviz kuru hareketleri ve faiz oranları, Eurobond fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır.

Eurobond Almak İçin Alt Limit Var mı?

Her bir Eurobond'un nominal değeri farklı olabilir ve nominal değeri düşük Eurobond'lar da mevcuttur. Bu nedenle, Eurobond almak için bir alt limit belirtilmemiştir. Ancak, Eurobond işlemleri genellikle yüksek miktarlarda yapılır ve yatırımcıların bir portföy çeşitlendirmesi olarak tercih ettikleri bir yatırım aracıdır.

Eurobond'lara yatırım yapmak artık çok kolay! Siz de Piapiri'de görüntülü görüşme ya da adrese ücretsiz kurye seçeneği ile yatırım hesabı açın, 1000 USD'den başlayan fiyatlarla Eurobond alım satımına başlayın

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu