17 Nisan 2024 BİST Bülteni

Şok Marketler 4Ç23 Finansal Sonuçlarını Açıkladı

Şok Marketler, 2023 yılının dördüncü çeyreğine ait finansal sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Enflasyon düzeltmesi yapılmamış verilere göre, Şok Marketler bu dönemde piyasa tahminlerinin altında bir performans sergileyerek 536 milyon TL net kar açıkladı. Şirketin satış gelirleri yıllık bazda %69 artarak 31,508 milyon TL'ye ulaştı. Ancak, FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar) rakamları, geçen yılın aynı dönemine göre %53 artarak 2,245 milyon TL olarak kaydedildi, fakat bu da piyasa beklentisi olan 2,432 milyon TL’nin altında kaldı.

Akbank, Yüksek Yenileme Oranı ile Sendikasyon Kredisi Sağladı

Akbank, uluslararası kredi piyasalarından 593 milyon dolar değerinde sendikasyon kredisi sağladı. Bu finansman, 310 milyon dolar ve 267 milyon euro olmak üzere iki ayrı para biriminde düzenledi ve toplamda 367 gün vadeli olarak yapılandırıldı. Kredi, önceki borçlanma koşullarına göre daha uygun maliyetlerle sağlandı ve yenileme oranı %120 olarak gerçekleşti.

Fitch, TSKB’nin Uzun Vadeli Yabancı Para Notunu 'B' Seviyesine Yükseltti

Fitch Ratings, TSKB'nin uzun vadeli yabancı para kredi notunu 'B-' seviyesinden 'B' seviyesine yükseltti. Ayrıca, bankanın finansal kapasite notunu da 'b-'den 'b'ye çıkardı ve notlar üzerindeki pozitif izlemeleri sonlandırdı.

Türkiye Sigorta 1Ç24'te %131 Prim Artışı İle Dikkat Çekti

Türkiye Sigorta, 2024 yılının ilk çeyreğinde %131 oranında bir artışla toplam 28,2 milyar TL brüt prim üretimi gerçekleştirdi. Şirketin bu dönemdeki performansı, özellikle bireysel ve kurumsal sağlık sigortaları başta olmak üzere genişleyen sigorta ürün yelpazesi ve artan müşteri tabanı sayesinde elde edildi.

Şok Marketler, "İstegelsin" ile E-Ticaret Pazarında Büyüyor

Şok Marketler Ticaret A.Ş., e-ticaret alanındaki varlığını güçlendirmek amacıyla İstegelsin'in yüzde 100'ünü 220 milyon TL karşılığında satın aldı. Bu stratejik satın alma, Şok Marketler'in dijital dönüşüm stratejisini destekliyor ve şirketin online perakende sektöründe daha rekabetçi bir konuma ulaşmasına olanak tanıyor.

Anadolu Efes, Türkiye'de William Grant & Sons Ürünlerini Pazarlayacak

Anadolu Efes, William Grant & Sons ile yaptığı anlaşmayla Türkiye'de Glenfiddich, Grant's, Hendrick's Cin, Tullamore D.E.W., Monkey Shoulder ve Drambuie gibi markaların pazarlamasını ve dağıtımını üstlenecek. Bu iş birliği, Anadolu Efes'in premium alkollü içecek segmentindeki varlığını güçlendirecek.

MLP Sağlık, Hisse Geri Alımı Gerçekleştirdi

MLP Sağlık, 16 Nisan 2024 tarihinde Borsa İstanbul'da 20.000 adet MPARK hissesini ortalama 206,76 TL fiyatla geri aldı. Bu işlemle şirketin geri aldığı hisselerin toplam nominal değeri 20.032.500 TL'ye ulaştı. Şirketin hisse geri alım programı, 21 milyon hisse ve 2.15 milyar TL'lik fon limitine sahip.

MLP Sağlık, Ankara'da Özel Medical Park İncek Hastanesi'ni Bünyesine Kattı

MLP Sağlık, Ankara'daki Özel Ortadoğu Fizik Tedavi Hastanesi'nin lisansını satın aldı ve adını Özel Medical Park İncek Hastanesi olarak değiştirdi. Bu genişleme, şirketin büyükşehir alanlarındaki hastane ağını genişletiyor ve 182 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye başladı.

Türk Telekom 4Ç23 Finansal Sonuçları Bugün Açıklanacak

Türk Telekom'un 2023 yılının dördüncü çeyrek finansal sonuçları bugün açıklanacak. Piyasa genelindeki beklenti, şirketin 1,512 milyon TL net kar açıklaması yönünde. Belirtilen beklentiler enflasyon muhasebesi düzeltmelerini içermemektedir.

Tekfen Holding 4Ç23 Finansal Sonuçları Bugün Açıklanacak

Tekfen Holding'in 2023 yılının dördüncü çeyrek finansal sonuçları da bugün piyasaların bilgisine sunulacak. Piyasa beklentisi, Tekfen Holding'in 851 milyon TL net zarar açıklaması yönünde. Bu tahminler, enflasyon muhasebesi düzeltmelerini içermemektedir.

Bülteni detaylı olarak görmek için tıklayın.

TTKOM AKBNK AEFES MPARK SOKM
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu