Türk Telekom Hisse Senedi (TTKOM)

Türk Telekom hisse senedi TTKOM, 2023 yılının ilk 6 aylık döneminde, 26,42 TL seviyesinden 20,74 TL seviyesine geri çekilerek yaklaşık %21 değer kaybı yaşamıştır.

TTKOM’un 2022 yılı performansına baktığımızda, hissenin 8,79 TL’den 24,56 TL’ye yükseldiğini ve böylece %179’luk bir getiri sağladığını görürüz.

Türk Telekom hisse senedi (TTKOM) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

TTKOM Hisse Fiyatı, Grafiği ve Finansalları

Türk Telekom Hakkında

1840 yılında Osmanlı İmparatorluğu döneminde "Posta Telgraf Teşkilatı" adıyla kurulmuş olan Türk Telekom, Türkiye'nin en büyük ve en köklü telekomünikasyon şirketlerinden biri olarak kabul edilir. Şirket, geniş bir telekomünikasyon hizmetleri yelpazesini müşterilerine sunarken, zamanla teknolojik gelişmelere uygun olarak büyümüş ve hizmet yelpazesini genişletmiştir.

Türk Telekom'un hizmetleri arasında sabit ve mobil telekomünikasyon, internet erişimi, veri iletimi, dijital televizyon ve katma değerli hizmetler bulunmaktadır. Şirket, müşterilere ev telefonu, mobil telefon, internet ve televizyon gibi çeşitli hizmetleri paket halinde sunarak kullanıcıların iletişim ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır.

Türk Telekom, geniş bir altyapı ağına sahiptir ve Türkiye'nin dört bir yanında telekomünikasyon hizmetleri sunmaktadır. Fiberoptik altyapı, mobil şebekeler ve internet erişimi gibi alanlarda sürekli olarak altyapı yatırımları yaparak müşterilere daha hızlı ve güvenilir hizmetler sunmaya çalışmaktadır.

Türk Telekom Hisse (TTKOM) Yorum ve Analiz

Türk Telekom hisse senedi TTKOM, 2023 yılının ilk 6 aylık döneminde, 26,42 TL seviyesinden 20,74 TL seviyesine geri çekilerek yaklaşık %21 değer kaybı yaşamıştır.  Hissenin uzun dönem performansına güvenen yatırımcılar, TTKOM hisselerini değerlendirmeyi düşünebilir.

TTKOM’un 2022 yılı performansına baktığımızda, hissenin 8,79 TL’den 24,56 TL’ye yükseldiğini ve böylece %179’luk bir getiri sağladığını görürüz. Buradan hareketle, hissenin son yıllardaki yükselişinin önemli kısmını 2022 yılı içinde gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz.

Türk Telekom hisse senedi performansını 2018-2022 yılları arasındaki 5 yıllık dönemde değerlendirirsek, fiyatının 5,14 TL’den 24,56 TL’ye yükselerek yaklaşık %377’lik bir değer artışına sahne olduğunu görürüz.

TTKOM hisse ile ilgili güncel analiz, yorum ve araştırma raporları için ÜNLÜ Menkul'de hesap açmayı ve Piapiri uygulamasını indirmeyi unutmayın. Hisse senetleriyle ilgili takip etmeniz gereken hemen her şeyi Piapiri'de bulabilirsiniz.

TTKOM Hisse Nasıl Alınır?

TTKOM hisse alım satımına başlayabilmek için, öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabınızın bulunması gerekmektedir. Hesabınız yoksa, ÜNLÜ Menkul Değerler tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı şimdi açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla Türk Telekom hisselerine ve borsada işlem gören birçok finansal varlığa kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz. 

Türk Telekom hisse senedi (TTKOM) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu