BİREYSEL HİZMETLERİMİZ

YATIRIM DANIŞMANLIĞI

ÜNLÜ Menkul Değerler olarak, müşterilerimizin yatırım bankacılığı hizmetlerindeki tüm finansal ihtiyaçlarını bir bütün olarak değerlendirip, kişiye özel analizlerimiz neticesinde bireysel yatırım danışmanlığı hizmetleri sunmaktayız. Konusunda deneyimli yatırım danışmanlarımız, müşterilerimizin gelecekte ulaşmak istediği yatırım hedefini, risk alabilme profilini, gelir ve gider dengesini ve varlık durumunu dikkate alarak kişiselleştirilmiş bir yatırım planlaması önerisi sunabilmektedir.

Bu değerlendirmelerin temelinde kapsamlı bir "uygunluk" ve "yerindelik" çalışması bulunmaktadır.


Yatırım danışmanları, yerindelik çalışması ile beraber yatırımcılarımızın profilini belirlemekte ve yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında müşterilerimizin hedefleri ile uyumlu finansal varlık dağılımı önerilerini hazırlamakta ve piyasaları takip ederek nitelikli aracılığı gerçekleştirmektedirler.

Yatırım danışmanlığı, kısa dönemli trading ihtiyaçlarınızdan uzun vadeli finansal planlama desteğine kadar çok geniş bir bireysel hizmet alanıdır. Bağımsız bir yatırım danışmanı ile beraber çalışmak yatırımcıların yatırım hedeflerini gerçekleştirmek için adil bir ürün çeşitliğine ulaşmasını sağlayacaktır.

Yenilenen Sermaye Piyasası Kanunu ile, yatırım danışmanlığı faaliyetlerinin "yatırım" ve "portföy yönetimi" şirketi kadroları tarafından sunulması kararlaştırılmış, ticari bankalar kapsam dışında tutulmuştur. ÜNLÜ Menkul Değerler, yatırım danışmanlığı hizmetleri ile yüksek varlıklı bireysel müşterilerinin çağdaş bir servet yönetimi standartında hizmet almasını hedeflemektedir.

ÜNLÜ Menkul Değerler, Türkiye Finansal Planlama Derneği (www.fpd.org.tr) üyesi ve Financial Planning Standards Board (www.fpsb.org) standartlarında Türkiye’nin ilk "Sertifikalı Finansal Planlama Uzmanı" (CFP – Certified Financial Planner) katılımcılarını bünyesinde barındırmaktadır.

Yatırım danışmanı kadromuza ek olarak Araştırma Bölümü içerisinde yer alan Finansal Danışmanlık Birimi de ÜNLÜ Menkul bünyesindeki tüm yerli yatırımcılar için alım satım önerileri sunmaktadır. Kapanan alım satım önerilerimizin detaylarını aşağıdaki tablodan görüntüleyebilirsiniz.

U-Call Trade Önerilerimiz

Başarılı Kapanan Trade Önerilerimiz 32 70%
Başarısız Kapanan Trade Önerilerimiz 14 30%
Toplam Öneri Sayımız 46