Anadolu Efes Hisse Senedi (AEFES)

Türkiye merkezli bir bira ve içki üreticisi olan Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayi A.Ş. hem Türkiye'de hem de uluslararası alanda faaliyet göstermektedir.

Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş. (AEFES) hisse senedi, 2020 yılının başında 19,41 TL iken, 2023 yılının sonunda 140,80 TL'ye yükselerek geçen üç yıllık dönemde %626'lık bir fiyat artışı kaydetmiştir.

Anadolu Efes hisse senedi (AEFES) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

AEFES Hisse Fiyatı, Grafiği ve Finansal Oranları

Anadolu Efes Ne İş Yapar?

Anadolu Efes, 1969 yılında kurulan bir şirket olup, Türkiye'nin önde gelen bira ve içki üreticilerinden biri olarak yolculuğuna başlamıştır. Sahip olduğu güçlü vizyonuyla sektördeki gelişmelere katkı sağlamış ve kısa sürede Türkiye'nin en büyük bira üreticisi konumuna yükselmiştir. 90'lı yıllarda uluslararası pazarlara açılarak önemli bir adım atmıştır.

Anadolu Efes, yurt dışı operasyonlarını Hollanda'da bulunan %100 iştiraki Efes Breweries International B.V. aracılığıyla yürütmektedir. Aynı zamanda, Türkiye'de ve uluslararası pazarlarda Coca-Cola operasyonlarını yürüten Coca-Cola İçecek A.Ş.'nin ana hissedarı konumundadır.

Avrupa'nın en büyük 5., dünyanın ise en büyük 9. bira şirketi olan Anadolu Efes, satış gelirlerinin büyük bir kısmını yurtdışından elde etmektedir. Dünya genelinde 750 milyonu aşkın nüfusa ürünler sunmaktadır. 6 ülkede 21 bira fabrikası, 5 malt üretim tesisi, 1 şerbetçi otu işleme tesisi, 1 preform üretim tesisi ve 11 ülkede 30 şişeleme tesisi ile faaliyet göstermektedir.

Sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımıyla markalara, tüketicilere, dijitalleşmeye ve finansal disipline odaklanarak şirket değerini maksimize etmek Anadolu Efes'in öncelikleri arasındadır.

Şirketin hisse senetleri Borsa İstanbul’da AEFES koduyla işlem görmektedir.

Anadolu Efes (AEFES) Yorum ve Analiz

Anadolu Efes'in finansal verilerine bakıldığında, 2024 ilk çeyrekte piyasa değeri 81,59 milyar TL, geliri 134,81 milyar TL'dir. Fiyat/kazanç oranı 10,20'dir ve hisse başına karı 13,62 TL'dir. Şirketin güçlü bir gelire sahip olduğu görülmektedir. Fiyat/kazanç oranının 10,20 olması, yatırımcıların hisse başına karşılık bekledikleri birim fiyatı göz önüne alındığında dikkat çekicidir.

Bununla birlikte, yatırımcılar şirketin faaliyetlerini, büyüme potansiyelini ve sektördeki rekabet durumunu da göz önünde bulundurmalıdır. Ayrıca, şirketin gelecekteki performansını etkileyebilecek olan makroekonomik faktörler ve sektörel trendler de değerlendirilmelidir. Yatırım yapmadan önce dikkatli bir analiz yapmak ve kişisel yatırım hedefleriyle uyumunu değerlendirmek önemlidir.

AEFES Hisse Nasıl Alınır?

Anadolu Efes hisse alım satımına başlayabilmek için, öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabınızın bulunması gerekmektedir. Hesabınız yoksa, ÜNLÜ Menkul Değerler tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı şimdi açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla AEFES hisse senedine ve borsada işlem gören diğer hisse senetlerine kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz.

Anadolu Efes hisse senedi (AEFES) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu