27 Mayıs 2024 BİST Bülteni

Turkcell 1Ç24 Sonuçları Bugün Açıklanacak

Turkcell'in 2024 yılının ilk çeyrek finansal sonuçları bugün açıklanıyor. ÜNLÜ & Co'nun analizine göre, şirketin bu dönemde 30,798 milyon TL satış geliri, 12,827 milyon TL FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar) ve 3,307 milyon TL net kar elde etmesi bekleniyor.

Anadolu Grubu 1Ç24 Sonuçları Açıklandı

Anadolu Grubu'nun 2024 yılının ilk çeyrek finansal sonuçları açıklandı. Şirket, bu dönemde 2,1 milyar TL net kar elde ederek yıllık bazda %44 oranında düşüş kaydetti. FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar) ise yıllık %11 azalarak 6,8 milyar TL olarak gerçekleşti.

Koza Anadolu 4Ç23 Sonuçları Açıklandı

Koza Anadolu'nun 2023 yılının dördüncü çeyrek finansal sonuçları açıklandı. Şirket, bu dönemde 1,552 milyon TL zarar raporladı. Buna rağmen, Koza Anadolu'nun satış gelirleri yıllık %185 artış göstererek 3,227 milyon TL'ye ulaştı.

Tofaş, Nihai İncelemenin Uzatıldığını Duyurdu

Tofaş, Stellantis Otomotiv'in Türkiye operasyonlarını devralma sürecine ilişkin olarak Rekabet Kurulu'nun nihai incelemesinin uzatıldığını duyurdu. İlk olarak 23 Mayıs 2024 tarihine kadar sonuçlanması beklenen inceleme süresi, ek süre gereksinimi nedeniyle uzatıldı.

Uğur Gülen Aksigorta Genel Müdürlüğünden Ayrıldı

Aksigorta, Uğur Gülen'in 31 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla Genel Müdür pozisyonundan ayrılacağını duyurdu. Gülen, ayrıca Murahhas Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam edecektir. Aynı zamanda, 1 Haziran 2024'ten itibaren Sabancı Holding'e bağlı AgeSA Hayat ve Emeklilik ile Sabancı Ageas Sağlık Sigorta şirketlerinin Yönetim Kurullarına üye olarak atanacak.

Bim, Temettü Dağıtımını Genel Kurul Onayına Sunacak

Bim, hissedarlarına üç taksitte toplamda 10.0 TL brüt nakit temettü ödemesi yapmayı teklif ettiğini duyurdu. Yönetim Kurulu tarafından belirlenen bu plan, genel kurulun onayına sunulacak. Şirketin açıklamasına göre, bu temettü miktarı net karın %39'una denk geliyor ve temettü verimi %2.1.

Coca Cola İçecek 7.86 TL Hisse Başı Temettü Dağıtacak

Coca Cola İçecek, bugün hissedarlarına hisse başına 7.86 TL temettü ödemesi yapacağını duyurdu. Şirketin belirttiğine göre, bu temettü ödemesi, hisse başı referans fiyatının 781.63 TL olması durumunda %1.0 temettü verimi sağlıyor.

Migros 6.90 TL Hisse Başı Temettü Dağıtacak

Migros, bugün hissedarlarına hisse başına 6.90 TL temettü dağıtacağını açıkladı. Şirket tarafından belirlenen temettü verimi, 458.1 TL referans fiyat üzerinden %1.5 şeklinde.

MLP Sağlık, Son Hisse Geri Alımlarını Yaptı

MLP Sağlık, geçtiğimiz Cuma günü 20 bin lot hisse geri alımı gerçekleştirerek, hisse başına ortalama 294.14 TL fiyatla toplamda 5.88 milyon TL değerinde hisse satın aldı ve hisse geri alım programını tamamladığını duyurdu.

Bülteni detaylı bir şekilde görmek için tıklayın.

TCELL AGHOL KOZAL TOASO BIMAS CCOLA MGROS MPARK
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu