Anadolu Grubu Holding Hisse Senedi (AGHOL)

Anadolu Grubu Holding AGHOL hisse senedi, 2023 yılına yaklaşık 110 TL fiyat ile başladıktan sonra, özellikle yılın 2. yarısında sergilediği yükseliş ile 2023'ü %81 değer artışı ile 200 TL seviyelerinde tamamlamıştır.

AGHOL hissesi, 2024 yılının ilk çeğreğinde de endekse göre güçlü bir performans ortaya koymuştur. Şirketin özkaynak kârlılığının %40.55 gibi yüksek bir seviyede olması, şirketin özsermayesini etkin bir şekilde kullanarak önemli getiriler elde ettiğine işaret etmektedir.

Anadolu Grubu Holding hisse senedi (AGHOL) alım satımı için ister dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

AGHOL Hisse Fiyatı, Grafiği ve Finansalları

Anadolu Grubu Holding A.Ş. Hakkında

Anadolu Grubu Holding, Türkiye merkezli olarak 1950'lerden bu yana gıda, içecek, otomotiv, perakende, enerji, finans, sağlık ve kimya gibi farklı sektörlerde varlığını sürdürmektedir.

Holdingin temelleri, İshak Alaton tarafından 1950'lerde atılmıştır. Gıda sektöründeki faaliyetleri ile başlayan Anadolu Grubu, zaman içinde portföyünü genişleterek farklı alanlara da yatırım yapmıştır. Grubun en bilinen ve öne çıkan markalarından biri, Türkiye'nin önde gelen içecek markalarından biri olan Coca-Cola'dır.

Şirket, gıda ve içecek sektöründeki faaliyetlerinin yanı sıra otomotiv sektöründe de faaliyet göstermektedir. Türkiye'nin önde gelen otomobil markalarından biri olan Anadolu Isuzu'nun üretimi ve dağıtımını gerçekleştirmektedir.

Holding, aynı zamanda enerji, perakende, finans, sağlık ve kimya gibi sektörlerde de faaliyet gösterir. Bu geniş yelpazede faaliyet göstererek, Türkiye ekonomisinin farklı alanlarına katkıda bulunur.

Sosyal sorumluluk projelerine de önem veren Anadolu Grubu Holding, çevre duyarlılığı, eğitim ve toplumsal kalkınma gibi alanlarda da projeler yürüterek topluma katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Anadolu Grubu Holding, Türkiye'nin önemli holding şirketlerinden biri olarak ekonomik büyümede ve sektörler arası işbirliğinde etkili bir rol oynamaktadır.

Şirketin hisse senetleri, Borsa İstanbul’da AGHOL koduyla işlem görmektedir.

AGHOL Hisse Yorum ve Analiz

AGHOL hisse fiyatı, 2023 yılının ilk 6 ayında volatil bir seyir izlemiş ve 110 TL ile başladığı dönemi yine 110 TL ile bitirmiştir.

Bununla birlikte 2023 Nisan ayında yaşanan değer kayıplarının ardından toparlanan ve Mayıs ayı itibarıyla yeniden yükseliş trendine giren hisse,  Mayıs-Temmuz arasındaki 3 aylık dönemde yaklaşık %47 getiri sağlamıştır.

AGHOL hisse senedinin 2022 performansına baktığımızda; fiyatın 39,15 TL’den 109,42 TL’ye yükseldiğini ve böylece %180’lik bir değer artışına sahne olduğunu görürüz.

Anadolu Grubu holding hisse senedini 2018-2022 arasındaki 5 yıllık dönemde değerlendirirsek, 22,93 TL’den 109,42 TL’ye yükseldiğine şahit oluruz. Buradan hareketle, hissedeki değer artışının önemli bölümünün 2022 yılında gerçekleştiği söylenebilir.

AGHOL hisse alınır mı? AGHOL almak mantıklı mı gibi sorularınızın yanıtlarını, hisse ile ilgili temel-teknik analiz incelemeleri yaparak daha kolay bulabilirsiniz. Anadolu Grubu Holding hisse ile ilgili güncel analiz, yorum ve araştırma raporları için ÜNLÜ Menkul'de hesap açmayı ve Piapiri uygulamasını indirmeyi unutmayın. Hisse senetleriyle ilgili takip etmeniz gereken hemen her şey Piapiri'de!

Yatırım yapmadan önce profesyonel destek almak isterseniz, DAHA Yatırım Danışmanlığı hizmetletimizle ilgili bilgi almak için 444 7 333 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AGHOL Hisse Nasıl Alınır?

AGHOL hisse alım satımına başlayabilmek için, öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabınızın bulunması gerekmektedir. Hesabınız yoksa, ÜNLÜ Menkul Değerler tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı şimdi açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla Anadolu Grubu Holding hisselerine ve borsada işlem gören diğer birçok şirkete kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz. 

Anadolu Grubu Holding hisse senedi (AGHOL) alım satımı için ister dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu