Turkcell Hisse Senedi (TCELL)

Turkcell hisse senedi (TCELL) 2023 yılının ilk 6 ayında 40,10 TL'den 36,30 seviyesine geri çekilme yaşayarak yaklaşık %9,4 değer kaybı görmüştür.

Hissenin 2022 performansını incelediğimizde ise fiyatın 18,48 tl seviyesinden 37,88 TL seviyesine yükseldiği ve bunun da %105'lik bir değer artışına karşılık geldiği görülmektedir.

Turkcell Hisse Senedi (TCELL) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

TCELL Hisse Fiyatı, Grafiği ve Finansalları

Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ Hakkında

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., kısaca Turkcell, Türkiye'nin önde gelen iletişim ve teknoloji şirketlerinden biridir. 1994 yılında kurulan şirket, Türkiye'nin ilk mobil iletişim operatörüdür ve günümüzde de ülkenin en fazla müşteri sayısına sahip mobil operatörü olarak faaliyet göstermektedir.

Geniş bir hizmet skalasına ve müşteri tabanına sahip olan Turkcell; mobil ses, veri, SMS hizmetleri, geniş bant internet, dijital servisler, dijital ödeme çözümleri, bulut hizmetleri, Nesnelerin İnterneti (IoT) uygulamaları gibi birçok farklı alanda hizmet sunmaktadır.

Turkcell, Türkiye'nin ilk ve en yaygın 4.5G ağına sahip mobil operatörüdür. Şirketin teknolojiye olan yatırımları ve dijital dönüşüm projeleri onu rakipleri arasında öne çıkarmaktadır. Şirket, dijitalleşme alanında yaptığı çalışmalarla, müşterilere daha hızlı, verimli ve kesintisiz iletişim imkanları sağlamak için sürekli olarak teknolojik gelişmeleri takip etmekte ve yatırımlar yapmaktadır.

Turkcell aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine de önem vermekte ve eğitim, sağlık, çevre, teknoloji ve girişimcilik gibi farklı alanlarda topluma katkı sağlayan çalışmalara destek vermektedir. Bu çalışmaların şirketin marka değerine de önemli katkı sağladığı söylenebilir.

Turkcell Hisse (TCELL) Yorum ve Analiz

Turkcell hisse senedi (TCELL) fiyatı, 2023 yılının ilk 6 ayında 40,10 TL'den 36,30 seviyesine düşerek %9,4 değer kaybı görmüştür.

Hissenin 2022 yılı performansını bütün olarak incelediğimizd,  fiyatın 18,48 tl seviyesinden 37,88 TL seviyesine yükseldiği ve bunun da %105'lik bir değer artışına karşılık geldiği görülmektedir.

TCELL hisse senedinin 2018-2022 yılları arasındaki 5 yıllık fiyat hareketi ise 12,21 TL >> 37,88 TL şeklinde olmuştur. Bu da 5 yıllık dönemde %210'luk bir yükseliş anlamına gelmektedir. Buradan hareketle değer artışının önemli bölümünün 2022 yılında gerçekleştiği söylenebilir.

Daha fazla TCELL hisse yorum ve analizi için ÜNLÜ & CO araştırma bölümünün paylaştığı rapor ve içerikleri Piapiri uygulamamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Turkcell Hisse Geleceği ve Hedef Fiyat

23.08.2023 tarihli Turkcell araştırma raporumuzun tamamına, Piapiri üzerinden ya da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Rapor Özeti:

Turkcell, 1Y23’te fiyat güncellemeleri ve maliyet baskısının hafiflemesi ile birlikte hem gelirlerde hem de net karda sağlam bir büyüme sergiledi. TCELL hisse, 2024T F/K oranında uluslararası benzerlerine göre %36'lık iskontoyla işlem görüyor.

Güçlü 1Y23 performansı ve şirketin 2023 beklentilerindeki revizyonu göz önüne alarak, tahminlerimizi yukarı yönlü güncelliyoruz.

Sonuç olarak, hedef fiyatımızı önceki 55 TL'den, 78,6 TL'ye revize ediyor ve AL tavsiyemizi sürdürüyoruz.

TCELL Hisse Nasıl Alınır?

TCELL hisse alım satımına başlayabilmek için, öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabınızın bulunması gerekmektedir. Hesabınız yoksa, ÜNLÜ Menkul Değerler tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı şimdi açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla Turkcell hisselerine ve borsada işlem gören birçok finansal varlığa kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz. 

Turkcell Hisse Senedi (TCELL) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu