15 Mayıs 2024 Günlük BİST Bülteni

MSCI Üç Aylık Endeks Değişikliklerini Açıkladı

MSCI Standart Endeksi'nde bu dönem için herhangi bir değişiklik yapılmadığını duyuruldu. Anadolu Grubu Holding <AGHOL>, Beşiktaş Futbol <BJKAS>, Jantsa <JANTS> ve Kuştur Kusadası <KSTUR> isimli şirketler, MSCI Küresel Küçük Sermaye Endeksi'ne eklendi. Öte yandan, Bien Yapı <BIENY>, İzdemir Enerji <IZMDC>, Kayseri Şeker <KAYSE>, Peker GYO <PEKGY> ve Qua Granite <QUAGR> ise aynı endeks kapsamında çıkarıldı.

Pegasus Yolcu Trafiği Nisan Ayında Yıllık %22 Yükseldi

Nisan ayında Pegasus Hava Yolları'nın yolcu trafiğinde önemli bir artış kaydedildi. 2023 yılının aynı ayı ile karşılaştırıldığında, şirketin iç hat yolcu sayısı %37 oranında artış gösterdi. Dış hatlarda ise bu artış %14 olarak gerçekleşti.

Türk Telekom USD500 Milyonluk Sürdürülebilir Eurobond Satışını Tamamladı

Türk Telekom, sürdürülebilirlik odaklı bir finansman stratejisi çerçevesinde, 5 yıl vadeli ve yıllık %7,375 kupon faizi taşıyan 500 milyon dolar değerindeki Eurobond ihraç işlemini başarıyla tamamladı.

Şişecam, Ek Tahvil İhraç Edecek

Şişecam Grubu, finansal yapılandırma stratejileri kapsamında toplam değeri 400 milyon ABD Doları olan yeni bir tahvil ihracı gerçekleştirecek. Grubun Birleşik Krallık iştiraki olan Şişecam UK tarafından yürütülecek bu tahvil ihracı, iki ayrı dilimden oluşacak.

MLP Sağlık 19 Bin Lot Hisse Geri Alımı Yaptı

MLP Sağlık, hisse geri alım faaliyetlerine devam ediyor. Şirket, en son işlemde 19 bin lot hissesini ortalama 264.47 TL fiyatla geri alarak toplamda 5.02 milyon TL harcadı.

Kervan Gıda 24 Bin Lot Hisse Geri Alımı Yaptı

Kervan Gıda, aktif hisse geri alım programı çerçevesinde yeni bir işlem gerçekleştirdi. Şirket, dün piyasadan 24 bin lot hissesini ortalama 27.23 TL fiyatla geri alarak toplamda 645 bin TL yatırım yaptı.

PGSUS TTKOM SISE MPARK
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu