14 Haziran 2024 BİST Bülteni

Tekfen 1Ç24 FAVÖK beklentileri aştı, net kar beklentilerden kötü geldi

Tekfen Holding, 2024'ün ilk çeyreği için finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, yılın ilk çeyreğinde 16,1 milyar TL gelir elde etti, bu rakam yıllık %2 artış gösterdi ve analist beklentisi olan 11,6 milyar TL'yi aştı. FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar) ise 756 milyon TL olarak gerçekleşti ve geçen yılın aynı döneminde kaydedilen 739 milyon TL negatif FAVÖK'e kıyasla önemli bir iyileşme gösterdi. Beklenti, 112 milyon TL seviyesindeydi.

Mavi Giyim 1Ç24 net karı beklentilerin üzerinde gerçekleşti

Mavi Giyim, 2024'ün ilk çeyreği için mali sonuçlarını açıkladı ve piyasa beklentilerini aşan bir performans sergiledi. Şirket, piyasa tahminlerinin üzerinde 960 milyon TL net kar elde etti, bu rakam analistlerin öngördüğü 764 milyon TL ve Ünlü Menkul Değerler'in tahmin ettiği 508 milyon TL'nin oldukça üstünde.

Alarko Holding 1Ç24 sonuçları açıklandı

Alarko Holding, 2024 yılının ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını bugün piyasa kapanışı sonrasında açıklamayı planlıyor. Finansal analistler ve yatırımcılar, şirketin bu dönem için sağlam bir performans sergilemesini bekliyor. Alarko'nun net karının 1,387 milyon TL seviyesinde gerçekleşmesi öngörülüyor.

Trend TL kredi büyümesi %16’ya yavaşladı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) en son açıkladığı haftalık verilere göre, Türk Lirası bazında kredilerde gözlemlenen büyüme yavaşladı. 7 Haziran haftası itibarıyla, TL kredilerde haftalık %0,2'lik bir küçülme yaşandı ve trend TL kredi büyümesi önceki haftanın %23 seviyesinden %16'ya düştü.

Borsa İstanbul 3Ç24 endeks değişikliklerini açıkladı

Borsa İstanbul, 2024 yılının üçüncü çeyrek dönemi için endeks güncellemelerini duyurdu. Bu revizyonla, Odas Elektrik <ODAS TI> BIST 30 endeksinden çıkarılırken, Doğuş Otomotiv <DOAS TI> ise endekse dahil edildi. BIST 50 endeksinde ise yeni katılımlar gerçekleşti; Anadolu Efes <AEFES TI>, Şok Marketler <SOKM TI> ve Türk Traktör <TTRAK TI> endekse eklendi. Diğer taraftan Alfa Solar Enerji <ALFAS TI>, Çimsa <CIMSA TI> ve Koza Anadolu <KOZAA TI> BIST 50 endeksinden çıkarıldı.

Akbank 5,5 yıl vadeli 500 milyon dolar tutarındaki tahvil ihracını tamamladı

Akbank, 5,5 yıl vadeli ve 500 milyon dolar değerindeki eurobond ihracını başarıyla tamamladı. Medya kaynaklarına göre, bu tahvilin kupon oranı yıllık %7,5 olarak belirlendi. Bu gelişme, finans piyasaları tarafından nötr bir şekilde değerlendiriliyor ve bankanın uluslararası borçlanma piyasalarında aktif bir şekilde yer aldığında gösteriyor.

Fitch İşbank, Akbank ve Garanti’nin kredi notlarını teyit etti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin önde gelen üç bankası olan İş Bankası, Akbank ve Garanti Bankası'nın kredi notlarını güncelledi. Fitch, Akbank ve Garanti Bankası'nın uzun vadeli yabancı para kredi notlarını 'B+' seviyesinde teyit ederken İş Bankası'nın notunu 'B' olarak belirledi. Bankaların görünümleri ise pozitif olarak korundu.

Bülteni detaylı bir şekilde görmek için tıklayın.

MAVI ALARK DOAS AEFES SOKM TTRAK AKBNK
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu