SASA %700 Bedelsiz Sermaye Artırımı Kararı Açıkladı (28.03.2024)

Borsa İstanbul'da en çok işlem gören ve son 10 yılda yatırımcısına en fazla kazandıran şirketlerden biri olan Sasa Polyester Sanayi (SASA), yatırımcıların dikkatini yeniden üzerine çeken bir karar aldı.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, %700 oranında bedelsiz sermaye artırımına gitme kararı aldığını duyurdu. 1 SASA hissesinin, tam 8 hisse olması anlamına gelen bu kararla birlikte, şirketin çıkarılmış sermayesi 42.573.230.52,80 TL'ye yükseltilecek.

Sasa'nın bedelsiz sermaye artırımı kararı, şirketin gelecekteki büyüme planlarına ve finansal yapılanmasına yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bedelsiz sermaye artırımı, şirketin mevcut sermayesinin, iç kaynaklardan karşılanarak artırılması anlamına geliyor. Bu işlem, şirketin özsermaye yapısını güçlendirirken, hissedarlar için de ek bir mali yük getirmiyor.

SASA %700 Bedelsiz Ne Zaman?

Ancak, Sasa'nın bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) onay alması gerekiyor. SPK'nın onay sürecinde herhangi bir zaman kısıtlaması olmadığından, sermaye artırımının ne zaman gerçekleşeceği henüz netleşmedi. Bu süreç, şirketin ve yatırımcıların gündeminde önemli bir yer tutmaya devam ediyor.

Sasa Polyester’in bedelsiz sermaye artırımı ve diğer önemli gelişmelerini takip etmek için sektör ve şirket haberleri sayfamızı takip edebilir veya Piapiri uygulamamızı indirerek borsanın nabzını tutabilirsiniz.

SASA
Diğer Haberlere de Göz Atın

MLP Sağlık, Ankara'da Yeni Bir Hastaneyi Bünyesine Kattı (17.04.2024)

MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş., büyüme stratejisi doğrultusunda Ankara'da faaliyet gösteren Özel Ortadoğu Fizik Tedavi Hastanesi'nin lisansını satın aldı ve hastanenin adını Özel Medical Park İncek Hastanesi olarak değiştirdi.

Devamını Okuyun

MLP Sağlık (MPARK) 20 Bin Lot Hisse Geri Alımı Yaptı (17.04.2024)

MLP Sağlık, Yönetim Kurulu kararıyla devam eden hisse geri alım programı çerçevesinde, 16 Nisan 2024 tarihinde Borsa İstanbul'da gerçekleştirdiği işlemle 201,60 TL ile 212,00 TL fiyat aralığında, ortalama 206,76 TL fiyatla toplam 20.000 adet, 4.14 milyon TL nominal değerde MPARK hissesi satın aldı.

Devamını Okuyun

Anadolu Efes, William Grant & Sons Ürünlerini Türkiye Pazarına Sunacak (17.04.2024)

Anadolu Efes, dünya çapında tanınmış İskoç viski ve cin markalarını Türkiye pazarına taşıyacak yeni bir iş birliğine imza attı.

Devamını Okuyun

Şok Marketler’den E-Ticaret Yatırımı (17.04.2024)

Şok Marketler Ticaret A.Ş., e-ticaret pazarındaki varlığını güçlendirmek amacıyla bir adım attı. Şirket, Future Teknoloji Ticaret A.Ş., bilinen adıyla İstegelsin'in yüzde 100'ünü 220 milyon TL karşılığında satın aldığını duyurdu.

Devamını Okuyun

Türkiye Sigorta 1Ç24’te Prim Üretimini Arttırdı (17.04.2024)

Türkiye Sigorta, 2024 yılının ilk çeyreğinde önemli bir finansal başarı elde ettiğini duyurdu. Şirket, Mart sonu itibarıyla bağımsız denetimden geçmemiş olmasına rağmen, toplam 28,2 milyar TL brüt prim üretimi gerçekleştirdi.

Devamını Okuyun

Fitch, TSKB'nin Uzun Vadeli Yabancı Para Notunu Yükseltti (17.04.2024)

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nın (TSKB) uzun vadeli yabancı para (YP) kredi notunu 'B-' seviyesinden 'B' seviyesine yükselttiğini duyurdu.

Devamını Okuyun
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu