29 Nisan 2024 BİST Bülteni

Kervan Gıda Sanayi 4Ç23 Sonuçları

Kervan Gıda Sanayi, 2023 yılının dördüncü çeyreğinde analist beklentilerini aşan bir net kar ile dikkat çekti. Şirket, 378 milyon TL net kar açıkladı, bu rakam piyasa tahminleri olan 191 milyon TL’nin oldukça üstünde.

Yıllık bazda %52 artış gösteren satış gelirleri 2,101 milyon TL'ye ulaştı. FAVÖK ise 337 milyon TL ile piyasa beklentilerinin altında kaldı, ancak yıl bazında %166'lık bir artış gösterdi.

Arçelik 1Ç24 Sonuçları

Arçelik, 2024'ün ilk çeyreğinde 395 milyon TL net kar ile piyasa beklentilerinin altında bir performans sergiledi. Şirketin toplam satış gelirleri %5 artarak 72.265 milyon TL'ye ulaşırken, yurt içi satışlar %18 artış gösterdi. Yüksek finansal giderler ve vergi yükünün net kar üzerinde baskı oluşturduğu görüldü. FAVÖK marjı ise %7,9'a yükseldi.

Garanti 1Ç24 Sonuçları

Garanti Bankası, 2024 ilk çeyrek net karını 395 milyon TL olarak açıkladı, açıklanan rakam 2.076 milyar TL olan piyasa tahminlerinin altında kaldı. Bankanın yurt içi satışlardaki %18'lik reel artışı, uluslararası pazarlardaki zayıflığa rağmen toplam satış gelirlerinde yıllık bazda %5'lik bir artış sağladı.

Ülker ve Onem Gıda Birleşme Kararı Aldı

Ülker, tamamıyla sahip olduğu iştiraki Onem Gıda ile birleşme kararı aldığını duyurdu. Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılan başvuru ile resmi süreç başlatılmış olup, bu birleşme Ülker'in sermaye artışı gerektirmeyecek ve çıkış hakkı sunmayacak şekilde planlandı. Ülker ve Onem Gıda'nın tüm aktif ve pasifleri, sadece tüzel kişiliğin sona ermesiyle birleştirilecek.

Logo Yazılım 90 Bin Lot Hisse Geri Alımı Yaptı

Logo Yazılım, devam eden hisse geri alım programı kapsamında 90 bin lot hisse geri aldı. Bu alım, şirketin sermayesindeki payını %5,86'ya yükseltti ve toplam geri alım maliyeti 8.10 milyon TL oldu.

MLP Sağlık 20 Bin Lot Hisse Geri Alımı Yaptı

MLP Sağlık, hisse geri alım programı çerçevesinde, Borsa İstanbul'da 20.000 TL nominal değerinde MPARK hisselerini geri aldı. Bu işlemle birlikte, şirketin sermayesindeki pay %9,7050'e ulaştı ve toplam maliyet 4.57 milyon TL olarak gerçekleşti.

İç Hat Bileti Tavan Fiyatı Yükseltildi

Türkiye'deki iç hat uçuşlarında uygulanacak yeni bilet tavan fiyatları açıklandı. 1 Mayıs'tan itibaren yüzde 80'i için 2000 TL, geri kalan %20 için ise 3250 TL tavan fiyat uygulanacak. Ağustos'tan itibaren bu fiyatlar sırasıyla 2500 TL ve 4000 TL olarak güncellenecek.

Bankacılık Sektörü Haftalık Verileri: TL Kredilerde Yavaşlama

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) açıkladığı 19 Nisan haftası verilerine göre, TL krediler haftalık olarak %0,6 oranında daralma gösterdi ve trend TL kredi büyümesi geçen haftaki %38 seviyesinden %36'ya geriledi. Döviz mevduatları ise 1,1 milyar dolarlık bir artış sergiledi. Toplam Kur Korumalı Mevduat (KKM) hesaplarında ise 4 milyar TL'lik bir düşüş gözlemlendi, bu da toplamda %0,2'lik bir azalmaya işaret ediyor.

Bülteni detaylı bir şekilde görmek için tıklayın.

ARCLK GARAN ULKER LOGO MPARK
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu