18 Nisan 2024 BİST Bülteni

Türk Telekom, 2023 Yıl Sonu Finansal Sonuçlarını Açıkladı

Türk Telekom, 2023 yılının dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı ve piyasa beklentilerini aşan bir performans sergiledi. Şirket, 2,097 milyon TL net kar ile piyasa tahminlerinin üzerinde bir sonuç elde etti ve satış gelirleri yıllık %68 artarak 25,708 milyon TL'ye ulaştı. FAVÖK de %52 artışla 8,501 milyon TL oldu ancak FAVÖK marjında geçen yıla kıyasla 3.5 puanlık bir daralma yaşandı. Türk Telekom'un mali sağlamlığını gösteren net borç miktarı ise düşüş gösterdi.

Tekfen 2023 Mali Yılı Sonuç Değerlendirmesi

Tekfen Holding, 2023 mali yılı sonuçlarını duyurdu ve 1,2 milyar TL net zarar bildirdi, önceki yıl 1,4 milyar TL net kar elde etmişti. Şirketin FAVÖK'ü -0,8 milyar TL'ye düşerken, net satış gelirleri de %22 azalarak 43,2 milyar TL olarak gerçekleşti. Özellikle taahhüt segmentinde büyük kayıplar yaşandı ve şirketin mali yapısında iyileşme gözlendi.

VakıfBank, 550 Milyon Dolarlık Eurobond İhracını Tamamladı

VakıfBank, 550 milyon dolarlık sermaye benzeri bir eurobond ihracını tamamladığını açıkladı. Bu ihracın getiri oranı %10,125 olarak belirlendi ve vadesiz olarak tanımlandı. Tahvilin ilk erken itfa opsiyonu 2029'da sunulacak ve ihracın tamamlanması 24 Nisan 2024 olarak planlandı. Bu, bankanın uluslararası finans piyasalarındaki güçlü konumunu pekiştiriyor.

Alarko Holding, Seracılık Sektöründe Yeniden Yapılandı

Alarko Holding, seracılık alanında faaliyet gösteren şirketlerini Alsera Jeotermal çatısı altında birleştirdi. Bu birleşme ile operasyonel ve hukuki süreçler kolaylaştırılacak ve grup içi sinerji artırılacak. Alsera Jeotermal, Alarko Holding'in seracılık sektöründeki tüm faaliyetlerini tek bir çatı altında toplayacak.

MLP Sağlık (MPARK) 24 Bin Lot Hisse Geri Alımı Yaptı

MLP Sağlık, hisse geri alım programı çerçevesinde 24 bin lot hisse geri aldı. Bu işlem, toplamda 5 milyon TL nominal değere ulaştı ve şirketin piyasa stabilitesine olan bağlılığını gösterdi. MLP Sağlık'ın toplam geri alımı 20.06 milyon hisseye ulaşarak şirket sermayesinin %9,6408'ini oluşturdu.

Alarko Holding 4Ç23 Finansal Sonuçlarını Açıklayacak

Alarko Holding, bugün 2023 yılının dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıklayacak. Piyasa analistleri ve yatırımcılar, şirketin 4,358 milyon TL net kar bildirmesini bekliyor.

Bülteni detaylı olarak görmek için tıklayın.

TTKOM MPARK
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu