8 Temmuz 2024 BİST Bülteni

THY, çeşitli yatırım projelerinin yönetilmesi için 2.5 milyar TL sermayeli bir şirket kurmaya karar verdi

Türk Hava Yolları, ana iş alanlarının dışında kalan yatırım projelerini yönetmek amacıyla yeni bir iştirak şirketi kurma kararı aldı. Bu bağlamda THY Yönetim Kurulu, tamamı şirkete ait olacak olan "THY Yatırım Yönetim A.Ş." isimli yeni bir şirketin 2.5 milyar TL sermaye ile kurulmasını onayladı.

TAV Havalimanları'nın yolcu trafiği Haziran'da yıllık bazda %12 arttı

TAV Havalimanları, Haziran ayında 11,5 milyon yolcuya hizmet vererek, geçen yılın aynı ayına göre yolcu sayısında %12'lik bir artış kaydetti. Bu büyümeyle şirket, üst üste aylardır süregelen pozitif yolcu trafiği büyümesini sürdürmüş oldu.

Arçelik, Whirlpool Europe bünyesinde olan kurutma makinesi fabrikasını kapatma kararı aldı

Arçelik, Birleşik Krallık'taki kurutma makinesi fabrikasını kapatacağını duyurdu. Bu karar, şirketin Whirlpool Europe ile birleşmesi sonucu elde edilmesi hedeflenen sinerjileri gerçekleştirme çabaları kapsamında alındı. Arçelik tarafından yapılan açıklamada fabrikanın verimsiz çalışmasının bu kararda etkili olduğu belirtildi.

Rekabet Kurulu, Şişecam ve Şişecam Çevre Sistemleri hakkında soruşturma başlatacak

Rekabet Kurulu, Şişecam ve onun iştiraki olan Şişecam Çevre Sistemleri AŞ üzerinde soruşturma başlatma kararı aldı. Bu karar, cam geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren diğer işletmelere yönelik faaliyetlerin zorlaştırıldığı iddiaları üzerine 2021 yılında yapılan ön araştırmanın sonuçlarına dayanıyor.

Alarko Holding 46 bin lot hisse geri alımı yaptı

Alarko Holding, hisse geri alım programı kapsamında geçtiğimiz Cuma günü piyasadan 46 bin lot hisse satın aldı. Şirketin İstanbul Borsası'ndaki işlem gören hisseleri için ödediği ortalama fiyat 108.50 Türk Lirası oldu, toplamda ise 5.02 milyon Türk Lirası harcandı. Bu alım, 29 Mayıs 2024'te başlatılan hisse geri alım programının bir parçası olarak gerçekleştirildi.

Bülten detayları için tıklayın.

ARCLK ALARK SISE TAVHL THYAO
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu