TAV Holding Hisse Senedi (TAVHL)

TAV Holding Hisse Senedi TAVHL fiyatı, 2023 yılının ilk 6 ayında 95, 95 TL’den 93, 35 TL’ye düşerek yaklaşık %2,7 değer kaybetmiştir.

Hissenin 2022 yılı performansını incelediğimizde, 34,00 TL’den 93,50 TL’ye yaklaşık %175’lik bir yükseliş gerçekleştirdiğini görürüz.

Tav Holding hisse senedi (TAVHL) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al

TAVHL Hisse Fiyatı, Grafiği ve Finansalları

TAV Holding Hakkında

1997 yılında Türkiye'nin önde gelen inşaat ve enerji şirketlerinden TAV İnşaat Holding ile Fransız Aeroports de Paris (ADP) ortaklığında TAV Holding, Türkiye merkezli bir havacılık ve havalimanı işletmeciliği şirketidir. Şirketin merkezi İstanbul'da bulunmaktadır.

TAV Holding, Türkiye'de ve yurtdışında birçok önemli havalimanının işletmesini ve yönetimini üstlenmektedir. Türkiye'de İstanbul Atatürk Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı gibi büyük havalimanlarının işletmecisi olan TAV, aynı zamanda yurtdışında da çeşitli ülkelerde havalimanları işletmektedir. Tunus, Makedonya, Gürcistan, Letonya, Suudi Arabistan, Bahreyn ve Umman gibi ülkelerdeki havalimanları TAV'ın portföyünde yer almaktadır.

TAV Holding, havalimanı işletmeciliğinin yanı sıra, inşaat, tesis yönetimi, perakende, danışmanlık ve diğer hizmet alanlarında da faaliyet göstermektedir. Türkiye'nin önde gelen havacılık ve havalimanı şirketlerinden biri olan TAV, uluslararası alanda da saygın bir konuma sahiptir.

Şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da TAVHL koduyla işlem görmektedir.

TAVHL Hisse Geleceği ve Hedef Fiyat

18.08.2023 tarihli Türk Havacılık Sektörü Araştırma Raporumuzun tamamına, Piapiri üzerinden ya da bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Rapor Özeti:

Havayolu şirketleri düşük yakıt maliyetleri ve yüksek birim yolcu gelirleri sayesinde çok güçlü operasyonel sonuçlar açıklarken, TAV devam eden yüksek yatırım harcamalarının etkisiyle artan borçluluk oranı ve finansal giderleri ve ayrıca yılın ilk yarısında TL’nin değer kazanması nedeniyle operasyonel karlılığında gözlenen zayıflama nedeniyle şu ana kadar havayollarının bu güçlü operasyonel sonuçlarınının gerisinde kaldı. Bu duruma paralel olarak TAVHL hisseleri de sene başından  itibaren THYAO ve PGSUS'un sırasıyla 26% ve 30% altında bir hisse performansı gösterdi.

İleriye dönük olarak petrol fiyatları ve yolcu birim ücretlerinde gözlenen olumlu seyirin daha da iyileşmesi zor gözükürken, TAV, yolcu trafiğindeki yüksek büyümeden, gelir yapısının regüle olması sayesinde, havayolu şirketlerine göre daha az riskli bir şekilde faydalanma olanağı sunmaktadr. Ayrıca şirket, Medine havalimanındaki %24'lük hisse satışıyla 135 milyon dolarlık gelir elde edip bilançosunda borçluluk oranını bir miktar iyileştirmiş, Haziran ayında TL’nin değer kaybetmesinin etkisiyle de yüksek sezonunda karlılığını arttırmıştır.

TAV Havalimanları için hedef fiyatımızı 121 TL'den 202 TL'ye yükseltiyor ve AL tavsiyemizi koruyoruz.

TAV Havalimanları Hisse (TAVHL) Yorum ve Analiz

TAV Holding Hisse Senedi TAVHL fiyatı, 2023 yılının ilk 6 ayında 95, 95 TL’den 93, 35 TL’ye düşerek yaklaşık %2,7 değer kaybetmiştir.

Hissenin 2022 yılı performansını incelediğimizde, 34,00 TL’den 93,50 TL’ye yaklaşık %175’lik bir yükseliş gerçekleştirdiğini görürüz

TAVHL hisse senedini 2018-2022 yılları arasındaki 5 yıllık dönemde değerlendirdiğimizde, hisse fiyatının 18,84 TL seviyesinden 93,5 TL’ye yükseldiğini ve yaklaşık %396 değer artışı kaydettiğini görmekteyiz.

TAVHL hisse ile ilgili güncel analiz, yorum ve araştırma raporları için ÜNLÜ Menkul'de hesap açmayı ve Piapiri uygulamasını indirmeyi unutmayın. Hisse senetleriyle ilgili takip etmeniz gereken hemen her şeyi Piapiri'de bulabilirsiniz.

TAVHL Hisse Nasıl Alınır?

TAVHL hisse alım satımına başlayabilmek için, öncelikle bir aracı kurumda yatırım hesabınızın bulunması gerekmektedir. Hesabınız yoksa, ÜNLÜ Menkul Değerler tarafından sunulan ücretsiz yatırım hesabınızı şimdi açabilir ve herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilirsiniz.

ÜNLÜ & CO'nun yeni nesil yatırım uygulaması Piapiri aracılığıyla TAV Holding hisselerine ve borsadaki diğer birçok şirkete kolaylıkla yatırım yapabilirsiniz. 

Tav Holding hisse senedi (TAVHL) alım satımı için doğru adres ÜNLÜ Menkul! İster dijital hesap açarak ücretsiz kurye hizmetinden yararlan, ister Piapiri uygulamasını indir ve görüntülü görüşme ile yatırım hesabını aç

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu