29 Mart 2024 BİST Bülteni

Yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatı 3,6 milyar dolar arttı. BDDK'nın açıkladığı 22 Mart haftası verilerine göre TL krediler %0,4 büyürken trend TL kredi büyümesi geçen haftaki %45 seviyesinden yavaşlayarak %44’e indi. Mevduat tarafında ise yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatlarının parite ve altın fiyatı etkisine göre düzeltildiğinde 3,6 milyar dolarlık bir artış görülüyor. Böylece son üç haftada yerleşiklerin döviz mevduatındaki artış 8,8 milyar dolara ulaştı. Öte yandan toplam KKM hesaplarında düşüş 7 milyar TL ile sınırlı kaldı.

Şişecam, 198 bin tonluk cam ambalaj yatırımını tamamladığını açıkladı. Eskişehir'e yapılan yatırımın büyüklüğü 190 milyon USD. Ayrıca Şişecam, Eskişehir cam ev eşyası hattında soğuk tamir sürecini de tamamladı.

Garanti 3.12 TL hisse başı temettü dağıtacak. Garanti bugün 3.12 TL hisse başı temettü dağıtacak.

MLP Sağlık 25 bin lot hisse geri alımı yaptı. MLP Sağlık dün 25 bin lot hissesini, hisse başına ortalama 180.10 TL’den toplam 4.50 milyon TL geri aldı.

Koza Altın 2.95 milyon lot hisse geri alımı yaptı. Koza Altın dün 2.95 milyon lot hissesi için hisse başına ortalama 22.36 TL’den toplam 65.96 milyon TL değerinde geri alım yaptı ve bu haftaki geri alımlarına devam etmiş oldu.

Bültenin detaylarını görmek için tıklayın.

MPARK SISE GARAN KOZAL
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu