25 Nisan 2024 BİST Bülteni

Enka İnşaat Türkiye'de toplam 175 milyon ABD doları tutarında sözleşme imzaladı

Enka İnşaat, Türkiye'deki iki büyük rafineri projesi için toplam 175 milyon ABD doları değerinde sözleşme imzaladığını duyurdu. Şirket, İzmit ve İzmir rafinerilerinde gerçekleştirilecek Propilen Splitter Projeleri için Tüpraş ile anlaşmaya vardı. Projelerin 32 ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

Enka İnşaat Yönetim Kurulu 14 Mayıs'ta brüt 1,25 TL HBT dağıtmayı teklif etti

Enka İnşaat Yönetim Kurulu, hissedarlarına hisse başına 1,25 Türk lirası brüt temettü dağıtımı önerisinde bulundu. Şirketten yapılan açıklamaya göre Enka İnşaat'ın hisseleri 14 Mayıs'tan itibaren temettüsüz işlem görmeye başlayacak.

Şişecam, toplam değeri 1.1 milyar ABD doları olan iki farklı vade süresinde tahvil ihraç edecek

Şişecam Grubu, toplamda 1.1 milyar ABD doları değerinde iki yeni tahvil ihraç etmeyi planladığını duyurdu. Şirketin Birleşik Krallık iştiraki olan Şişecam UK tarafından gerçekleştirilecek olan bu ihraçlar, farklı vade sürelerine ve kupon oranlarına sahip olacak.

Turkcell resmi olarak Ukrayna mahkemesi’nin, Lifecell LLC'nin %19.8'lik kurumsal haklarının ve Ukrtower LLC ile Paycell LLC'nin %100'ünün el konulma kararını iptal ettiğini duyurdu

Turkcell, Ukrayna mahkemesinin, şirketin Ukrayna iştirakleri Lifecell LLC'nin %19.8'lik hisseleri ile Ukrtower LLC ve Paycell LLC'nin tamamının el konulmasına ilişkin kararını iptal ettiğini duyurdu. Geçmişte şirket, Ukrayna'daki iştirakler üzerinde kontrol iddiaları nedeniyle Mikhail Fridman'ın ülkedeki varlıkları üzerinde herhangi bir kontrolü olmadığını öne sürerek mahkemeye itiraz etmişti. Karar, Turkcell'in Ukrayna'daki varlıklarının 525 milyon ABD doları işletme değeriyle değerlendirildiği bir anlaşmayla sonuçlandı. Yapılan değerlendirme, 3x EV/EBITDA çarpanına karşılık geliyor.

Turkcell, 2012'den beri rekabet ihlali iddiasıyla süregelen Demirören ile olan anlaşma kapsamında 130 milyon TL ödeyecek

Turkcell, 2012 yılından bu yana devam eden ve Demirören anlaşmazlığıyla ilgili rekabet ihlali iddiaları çerçevesinde 130 milyon Türk lirası ödeme yapacak. Şirket tarafından yapılan açıklamada, bu ödemenin Turkcell'in piyasa değerinin %0,1'ine denk geldiği belirtildi.

MLP Sağlık 23 bin lot hisse geri alımı yaptı

MLP Sağlık, dün piyasadan 23 bin lot hisse geri alımı gerçekleştirdi. Şirket, hisseleri ortalama 217.72 Türk lirası fiyat üzerinden satın aldı ve bu işlem için toplamda 4.90 milyon Türk lirası harcadı. 25 Mayıs 2022 tarihinde başlatılan hisse geri alım programı kapsamında MLP Sağlık, şimdiye dek toplam 20.15 milyon hisse geri almış bulunuyor.

Bülteni detaylı bir şekilde görmek için tıklayın.

SISE TCELL MPARK ENKAI TUPRS
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu