6 Mayıs 2024 Günlük BİST Bülteni

Aksigorta 1Ç24 Sonuçları Bugün Açıklanacak

Aksigorta'nın 2024 ilk çeyrek finansal sonuçları bugün açıklanıyor. ÜNLÜ & Co tarafından yapılan analizlere göre şirketin net karının 308 milyon TL olması beklenirken piyasa genelindeki beklenti ise 285 milyon TL düzeyinde.

Döviz Mevduatı 2,2 Milyar Dolar Düştü

BDDK'nın yayımladığı 26 Nisan haftasına ait verilere göre, Türk Lirası cinsinden krediler haftalık bazda %0,7 oranında artış gösterdi; yıllık kredi büyüme oranı ise %36 seviyesinde sabit kaldı. Yabancı para kredileri ise özellikle kamu bankalarında yaşanan %7,7'lik (5,3 milyar dolar) artışın etkisiyle %3,5 büyüme kaydetti. Mevduat cephesinde ise döviz mevduatlarındaki 2,2 milyar dolarlık düşüş dikkat çekti ve bu düşüş son beş haftada toplam 8,8 milyar dolara ulaştı. Ayrıca toplam KKM hesaplarında 8 milyar TL'lik (%0,4) bir azalma görüldü.

Koç Holding, Temel Ticaret'in Otokar ve Tofaş'taki Hisselerini Satın Aldı

Koç Holding, yönetim kurulu kararıyla Otokar ve Tofaş'tan önemli bir hisse alımı gerçekleştirdi. Holding, Otokar'ın %2,7'lik bir hissesini, bu oran şirketin halka açıklık oranının %10'una denk gelen 3,24 milyon adet hisseyi 1,610 milyon TL karşılığında satın aldı. Ayrıca, Tofaş'ın sermayesinin %0,035'ine ve halka açıklık oranının %0,146'sına tekabül eden 0,18 milyon adet hissesi de 47 milyon TL karşılığında Temel Ticaret'ten alındı.

Tekfen, Enerjisa Üretim ile Mutabakat Anlaşması İmzaladı

Tekfen, sürdürülebilir enerji kaynaklarına yatırım yapma stratejisini güçlendirerek, Sabancı Holding'in yarı yarıya ortak olduğu Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. ile yeşil hidrojen ve yeşil amonyak üretimi için bir mutabakat zaptı imzaladı. Bu anlaşma, Tekfen'in 2023 yılı ortasında duyurduğu strateji ve yatırım planlarının bir parçası olarak gerçekleşti ve şirketin yeşil enerji sektöründeki öncelikli alanlara odaklanmasını sağlayacak.

Mavi 2.13 TL Hisse Başı Temettü Dağıtacak

Mavi Giyim, hissedarlarına hisse başına 2.13 TL temettü ödemesi yapacağını duyurdu. Temettü ödemesinin yapılacağı hisse referans fiyatı 94.37 TL. Temettü verimi ise %2.2 olarak gerçekleşecek.

MLP Sağlık 20 Bin Lot Hisse Geri Alımı Yaptı

MLP Sağlık, hisse geri alım programı kapsamında geçtiğimiz Cuma günü piyasadan 20 bin lot hisseyi, hisse başına ortalama 242.86 TL fiyatla geri aldı. Toplamda 4.86 milyon TL değerindeki bu alım, 25 Mayıs 2022 tarihinde başlatılan geri alım programının bir parçası.

Kervan Gıda 65 Bin Lot Hisse Geri Alımı Yaptı

Kervan Gıda, şirket hisselerinin piyasa stabilitesini sağlamak ve yatırımcı güvenini artırmak amacıyla geri alım programı çerçevesinde geçen Cuma günü 65 bin lot hissesini ortalama 27.74 TL fiyatla geri satın aldı. Bu işlemle şirket, toplamda 1.80 milyon TL'lik bir yatırım gerçekleştirdi. 15 Şubat 2023 tarihinde başlatılan hisse geri alım programı kapsamında şimdiye kadar toplam 2.08 milyon hisse geri alındı.

Bültenin detaylarını görmek için tıklayın.

KCHOL ENJSA TOASO MPARK MAVI
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu