4 Temmuz 2024 BİST Bülteni

Türk Hava Yolları IAE ile tazminat anlaşmasına vardı

Türk Hava Yolları, motor kullanılabilirliği ve ilgili operasyonel sorunları çözmek adına International Aero Engines LLC (IAE) ile tazminat anlaşması imzaladı. Bu anlaşma, Türk Hava Yolları'nın A320/321NEO uçakları için var olan Satın Alma ve Bakım sözleşmelerini de kapsayacak şekilde revize edilmesini içeriyor.

Son kullanıcı dizel ve benzin fiyatları otomatik ÖTV artışının ardından %5 civarında arttı

Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) enflasyonunun Haziran ayında aylık %1,38, yılın ilk yarısında ise %19,49 artış göstermesinin ardından otomatik Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ayarlama mekanizması sonucunda benzin ve dizel fiyatlarına %5 civarında bir artış yansıtıldı. Bu düzenleme ile motorin üzerindeki ÖTV, 1,73 TL artarak litre başına 10,59 TL'ye, benzin üzerindeki ÖTV ise 1,84 TL artışla litre başına 11,29 TL'ye yükseltildi.

Aselsan, backloguna 110 milyon dolar ekledi

Aselsan, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile 110 milyon dolarlık yeni bir sözleşme imzaladı. Bu anlaşma, şirketin Elektronik Harp Sistemleri alanında gerçekleştirilecek ve Aselsan'ın mevcut iş yükü birikimine yaklaşık olarak %1 ekleyerek önemli bir katkı sağlayacak.

Alarko Holding 48 bin lot hisse geri alımı yaptı

Alarko Holding, hisse geri alım programı kapsamında dün piyasadan 48 bin lot hisse geri aldığını duyurdu. Şirketin hisse başına ödediği ortalama fiyat 104.11 Türk Lirası. Toplamda ise 5 milyon Türk Lirası harcandı. 29 Mayıs 2024 tarihinde başlatılan hisse geri alım programı çerçevesinde şimdiye kadar toplam 0.83 milyon hisse geri alındı. Alarko Holding’in belirlediği geri alım programı, 4.35 milyon hisse ve 550 milyon Türk Lirası fon limitine sahip.

ALARK ASELS THYAO
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu