26 Mart 2024 BİST Bülteni

Petkim'in 4Ç23 sonuçları açıklandı. FAVÖK altındaki kazançlar sayesinde net kâr, beklentilerin önemli ölçüde üzerinde gerçekleşti. Petkim, UMS29 hariç 4Ç23 finansallarında konsensüs tahmini olan 1.842 milyon TL'nin üzerinde 15.111 milyon TL net kâr açıkladı. STAR rafinerisinin özkaynak yoluyla konsolidasyonunun olumlu katkısı başta olmak üzere, FAVÖK'ün altında gerçekleşen kazançlar, önemli pozitif sapmanın başlıca nedeni oldu.

Aselsan 4Ç23 sonuçları bugün açıklanacak. Borsa yatırımcılarının yakın takibinde bulunan BİST30 hisselerinden Aselsan’ın 4Ç23 sonuçları açıklandıktan sonra sayfamızda bulabilirsiniz.

TSKB, İşbank’tan 2022’de kullandığı 200 milyon dolarlık sermaye benzeri krediyi geri ödedi. Bankanın açıklamasına göre İşbank’tan kullanılan 200 milyon dolarlık ilave ana sermaye hesaplamasına dahil edilecek kredi geri ödendi. TSKB, yakın zamanda 300 milyon dolarlık sermaye benzeri bononun ihracını tamamlamıştı. Bu ihraç, nispeten daha yüksek maliyetli olduğuna inandığımız bu kredinin geri ödenmesine olanak vermiş gözüküyor.

Akbank 1.92 TL hisse başı temettü dağıtacak. 22 Mart günü KAP açıklaması yapılan Akbank temettü için hak kullanım tarihi geldi. Akbank bugün 1.92 TL hisse başı temettü dağıtacak.

MLP Sağlık 28 bin lot hisse geri alımı yaptı. Geçtiğimiz haftanın 3 günü geri alım gerçekleştiren MLP Sağlık, dün de geri alımlara devam etti. Şirket, son olarak 28 bin lot hissesini 188.44 TL/hisse ortalama fiyattan alarak toplam değeri 5.18 milyon TL olan geri alım gerçekleştirildi.

Detaylı bülteni görmek için tıklayın.

MPARK PETKM ASELS AKBNK ISCTR
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu