24 Nisan 2024 BİST Bülteni

Ford Otosan 500 Milyon ABD Doları Tutarındaki Tahvil İhracını Tamamladı

Ford Otosan, uluslararası tahvil piyasalarındaki varlığını pekiştirerek 500 milyon ABD Doları değerindeki tahvil ihracını başarıyla tamamladı. Beş yıl vadeli bu tahviller, %7,125 yıllık faiz oranıyla ihraç edildi ve 25 Nisan 2024 tarihinde nihai satış işlemleri tamamlanacak.

Fitch Ratings'ten Şişecam'a Yükseltme

Fitch Ratings, Şişecam'ın kredi derecelendirmesini "B+" seviyesinden "BB-" seviyesine yükseltti ve görünümünü "pozitif" olarak korudu. Şişecam UK Plc tarafından planlanan yeni Eurobond ihracı için de "BB-" derecelendirmesi alındı.

Şişecam, Eurobond Yönetimi ve Yeni Tahvil İhraç Planları Açıkladı

Şişecam, iştiraki Şişecam UK PLC aracılığıyla yeni bir tahvil ihracı gerçekleştireceğini ve 2026 vadeli mevcut 700 milyon ABD Doları Eurobond için geri alım sürecini başlatacağını duyurdu. Şirketin borç yönetimi stratejisi kapsamında bu geri alımın piyasa koşullarına bağlı olarak gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Koç Holding Hisse Başına 8.00 TL Temettü Ödeyecek

Koç Holding, hissedarlarına hisse başına 8.00 TL temettü ödemesi yapacak. Bu temettü, şirketin 208 TL'lik hisse referans fiyatına göre %3.7'lik bir temettü verimine denk geliyor.

MLP Sağlık'tan Devam Eden Hisse Geri Alımı

MLP Sağlık, hisse geri alım programı çerçevesinde 22 bin lot hisse geri alım işlemi gerçekleştirdi ve bu işlemle şirketin geri alınan hisselerin toplam nominal değeri 20.12 milyon TL'ye ulaşarak sermayesinin %9,6738'ini oluşturdu.

Bülteni detaylı görmek için tıklayın.

FROTO SISE KCHOL MPARK
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu