13 Haziran 2024 BİST Bülteni

Bim 1Ç24'te piyasa beklentilerinin üstünde net kar açıkladı

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş., 2024'ün ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, analist beklentilerinin üzerinde bir performans sergileyerek, 3,878 milyon TL net kar elde etti. Bu rakam, piyasa tahminleri olan 3,758 milyon TL'nin üzerinde gerçekleşti ve geçen yılın aynı dönemine göre %233 oranında bir artış gösterdi.

Tekfen Holding 1Ç24 Kar Beklentisi

Tekfen Holding, 2024 yılının ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını bugün piyasa kapanışı sonrası açıklamayı planlıyor. Finansal analistler, şirketin bu dönem için sağlam bir performans sergilemesini bekliyor. Öngörülen rakamlara göre Tekfen'in net satışlarının 10.610 milyon TL seviyesinde gerçekleşmesi öngörülüyor.

Mavi 1Ç24 Kar Beklentisi

Mavi Giyim, 2024 yılının ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını bugün piyasa kapanışından sonra açıklamayı planlıyor. Analistler, şirketin bu dönemde 7.761 milyon TL net satış gerçekleştirmesini, 1.391 milyon TL FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar) ve 508 milyon TL net kar elde etmesini bekliyorlar. Ancak piyasa genelindeki fikir birliği tahminleri, şirketin net karının 806 milyon TL olarak gerçekleşeceğini öngörüyor.

Alarko'nun Kazakistan'daki yatırım anlaşması tamamlandı

Alarko Holding, Kazakistan'da önemli bir yatırım adımını tamamladı. Şirket, 17 Kasım 2023 tarihinde Çimkent Şehri Akimat'ı ile imzaladığı Mutabakat Zaptı kapsamında, Çimkent'te 2.084,50 dönümlük arazinin geçici olarak bedelsiz tahsis edilmesi için gerekli onayları aldı.

TAV Havalimanları yolcu trafiği mayıs ayında bir önceki yıla göre %17 arttı

TAV Havalimanları, Mayıs ayında geçen yıla göre %17 oranında bir artışla 8,3 milyon yolcu ağırladığını duyurdu. Türkiye genelindeki havalimanları arasında, Antalya Havalimanı'nda yolcu sayısı %16 artış gösterirken İzmir'de bu oran %3 olarak kaydedildi. Ankara Havalimanı'nda ise yolcu trafiği sabit kalarak yatay bir seyir izledi.

Bülteni detaylı görmek için tıklayın.

BIMAS MAVI ALARK TAVHL
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu