12 Haziran 2024 BİST Bülteni

Bim Birlesik Mağazalar'ın 1Ç24 mali sonuçlarını açıklaması bekleniyor.

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş., 2024'ün ilk çeyreğine ait mali sonuçlarını bugün piyasa kapanışından sonra açıklamayı planlıyor. Finansal analistler ve yatırımcılar, şirketin bu dönem için güçlü bir performans sergilemesini bekliyor. Tahminlere göre, Bim'in 2024'ün ilk çeyreğinde elde ettiği net satışların 96.560 milyon TL seviyesinde gerçekleşmesi öngörülüyor. Ayrıca şirketin FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar) değerinin 3.199 milyon TL ve net karının ise 3.758 milyon TL olması bekleniyor.

Garanti 2,30 milyar TL tutarında tahsili gecikmiş alacağını 898 milyon TL karşılığı sattı.

Garanti Bankası, toplam 2,30 milyar TL değerindeki tahsili gecikmiş alacaklarını 898 milyon TL'ye sattığını duyurdu. Bu işlem, alacakların yüzde 39,1'ine denk geliyor. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre, bu satış, 2024'ün ilk çeyreği itibarıyla Garanti'nin tahsili gecikmiş alacak portföyünün yüzde 10'unu oluşturuyor.

Aselsan, backloguna USD110m ekledi

Aselsan, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile 110 milyon dolarlık yeni bir sözleşme imzaladığını duyurdu. Bu anlaşma, şirketin mevcut birikmiş iş yüküne (backlog) önemli bir ek yaparak toplam birikmiş işlerin yaklaşık yüzde 1'ini oluşturuyor.

Bülteni detaylı bir şekilde görmek için tıklayın.

BIMAS GARAN ASELS
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu