9 Temmuz 2024 BİST Bülteni

Türkiye Varlık Fonu, Turkcell'deki %26,2 hissesini satmayı düşünüyor

Türkiye Varlık Fonu'nun, Turkcell'de sahip olduğu %26,2'lik hisseyi satmayı değerlendirdiği medya raporlarına yansıdı. Henüz kesinleşmiş bir karar bulunmamakla birlikte, sürecin ilerlemesi için Cumhurbaşkanı ve Türkiye Varlık Fonu Kurulu Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayının gerekeceği belirtiliyor.

Koza Altın'ın kapasite artırım projesine karşı açılan dava kabul edildi

Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'nin maden atık depolama tesisi ve Kızılağıl kapasite artırım projeleri için verilen Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu kararı, yargıya taşınmıştı. Mayıs ayında açılan davada mahkeme, projenin hukuka uygun olmadığına hükmetti. Ancak bu karar henüz kesinleşmediği için yargılama süreci devam ediyor.

Aselsan, backloguna EUR59m ekledi

Aselsan, Roketsan ile var olan bir sözleşmede değişikliğe giderek hava savunma füze alt sistemleri için 59 milyon Euro'luk yeni bir ek anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında, teslimatların 2024 ile 2028 yılları arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu projenin Aselsan'ın toplam iş yüküne katkısı %1'den daha az olacak.

Alarko Holding 46 bin lot hisse geri alımı yaptı

Alarko Holding, hisse geri alım programı çerçevesinde 46 bin lot hissesini 108.10 Türk Lirası ortalama birim fiyatı ile dün geri aldı. Şirketin 29 Mayıs 2024'te başlattığı hisse geri alım programı kapsamında toplamda 0.92 milyon hisse geri alınmış oldu. Geri alım işlemleri için belirlenen toplam fon sınırı 550 milyon Türk Lirası iken, hisse adedi sınırı ise 4.35 milyon olarak belirlendi.

Bülten detaylarını görmek için tıklayın.

TCELL ALARK ASELS KOZAL
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu