7 Haziran 2024 BİST Bülteni

Kervan Gıda 2024 İlk Çeyrek Sonuçları Açıklandı
Kervan Gıda, 2024'ün ilk çeyreğinde 33 milyon TL net kar ile beklentilerin altında bir sonuç açıkladı. Şirketin geliri 2,535 milyon TL, EBITDA'sı ise 267 milyon TL olarak kaydedildi. Amortisman giderlerinin yüksek çıkması net kar üzerinde baskı oluşturdu. Yurtdışı operasyonlardaki düşüş ve yurt içi gelirlerdeki artış neticeleri etkiledi.

BDDK 31 Mayıs Haftası Verilerini Açıkladı

BDDK'nın 31 Mayıs haftasına ait verilerine göre, TL kredilerde haftalık %1,0 büyüme kaydedilmiş, ancak trend büyüme oranı %23'e düşmüştür. Döviz mevduatları 3,3 milyar dolar azalırken, KKM hesaplarındaki 37 milyar TL'lik azalma dikkat çekici oldu.

Garanti Bankası 435 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Aldı
Garanti Bankası, 435 milyon dolar değerindeki sendikasyon kredisi anlaşmasını tamamladı. Kredi, %100 yenileme oranı ile ve iki dilim halinde sağlandı. Bu, bankanın likidite yönetimi ve uluslararası finans piyasalarındaki konumunu güçlendiren bir adım olarak değerlendiriliyor.

Türk Hava Yolları Yolcu Trafiği Mayıs'ta Azaldı
Türk Hava Yolları, Mayıs 2024'te yolcu trafiğinde %2'lik bir azalma yaşadı. İç hat yolcu trafiği %8 azalırken, dış hat yolcu trafiği %2,5 artış gösterdi. Kargo trafiği ise %29 oranında artarak, şirketin kargo operasyonlarının güçlü performansını sürdürdüğünü gösterdi.

GARAN THYAO
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu