27 Haziran 2024 BİST Bülteni

Fitch, Halkbank ve Vakıfbank’ın kredi notlarını teyit etti

Fitch Ratings, Halkbank ve Vakıfbank'ın uzun vadeli yabancı para cinsinden kredi notlarını teyit etti. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu, Halkbank'ın uzun vadeli kredi notunu 'B-' seviyesinde tutarken, Vakıfbank için ise bu notu 'B' olarak belirledi. Her iki bankanın finansal kapasite notları ise sırasıyla 'b-' ve 'b' olarak korundu.

Vakıfbank 10 yıl vadeli 700 milyon dolar tutarındaki sermaye benzeri eurobond ihracını tamamladı

Vakıfbank, 10 yıl vadeli ve 700 milyon dolar değerindeki sermaye benzeri eurobond ihracını başarıyla tamamladığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, tahvilin yıllık getiri oranı %9,0 olarak belirlendi.

Hitit, Romanya merkezli FlyLili ile sözleşme imzaladı

Hitit, Romanya'nın havayolu şirketi FlyLili ile beş yıllık bir sözleşme imzaladığını duyurdu. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören Hitit, bu sözleşme kapsamında FlyLili'ye yolcu hizmet sistemleri, operasyonel ve maliyet muhasebesi hizmetleri sağlayacak.

Koza Anadolu, ATP Havacılık'ı 44 milyon dolara Koza-İpek Holding'e satacak

Koza Anadolu Metal Madencilik, ATP Havacılık'ın 44 milyon dolara Koza-İpek Holding'e satışı için anlaşmaya vardığını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, Koza Anadolu'nun %99 hissesine sahip olduğu iştiraki ATP İnşaat ve Ticaret Yönetim Kurulu'nun satış kararını onayladığı belirtildi.

Musa Topbaş 100 bin adet Ebebek hissesi satın aldı

Ebebek Yönetim Kurulu Başkanı Musa Topbaş, şirket hisselerinden 100 bin adet satın aldığını açıkladı. Satın alma işlemi, hisse başına 45,94 TL ile 46,98 TL arasında gerçekleşti ve toplamda yaklaşık 4,7 milyon TL değerinde oldu. Bu son alım ile birlikte Musa Topbaş'ın Ebebek'teki toplam payı %16,03'ten %16,09'a yükseldi.

Şişecam 2.00 milyon lot hisse geri alımı yaptı

Şişecam, kendi hisselerinden 2 milyon lot geri alım işlemini tamamladı. Şirket, hisse başına ortalama 47.96 TL fiyatla, toplamda 95.92 milyon TL değerinde geri alım gerçekleştirdi. 26 Şubat 2021 tarihinde başlatılan hisse geri alım programı kapsamında Şişecam, bugüne kadar toplam 65.78 milyon hisseyi portföyüne ekledi. Şişecam'ın geri alım programı, 300 milyon hisseye kadar ve 4.2 milyar TL fon limitine sahip.

Alarko Holding 193 bin lot hisse geri alımı yaptı

Alarko Holding, dün gerçekleştirdiği işlemle 193 bin lot kendi hissesini geri aldı. Şirket, hisse başına ortalama 103.45 TL fiyat ödeyerek toplamda 20 milyon TL değerinde hisse geri alımı yaptı. 29 Mayıs 2024'te başlatılan hisse geri alım programı kapsamında Alarko Holding şu ana kadar toplam 0.40 milyon hisse geri almış oldu. Şirketin geri alım programı, 4.35 milyon hisse ve 550 milyon TL fon limitine sahip.

Bülteni detaylı görmek için tıklayın.

KOZAL EBEBK SISE ALARK
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu