24 Haziran 2024 BİST Bülteni

Oba Makarna 2024 İlk Çeyrek Finansal Sonuçları Açıklandı

Oba Makarna, 2024 yılının ilk çeyreğinde dikkate değer bir finansal performans sergiledi. Şirket, 315 milyon TL net kar, 254 milyon TL FAVÖK ve 4,050 milyon TL gelir ile beklentilerin üzerinde bir sonuç elde etti. Özellikle düşük finansal giderler ve 84 milyon TL vergi geliri, net kârdaki olumlu sonuçlarda etkili oldu. Gelirlerdeki yüzde 9'luk artış, makarna, un ve irmik segmentlerindeki büyüme ile desteklendi. Ancak, ticaret segmenti gelirlerindeki yüksek artış, brüt marj üzerinde baskı oluşturdu ve FAVÖK marjı yüzde 6,3'e düştü. Net nakit pozisyonu, halka arz gelirleri sayesinde önemli ölçüde artarak, mevsimsel etkilerle ikinci yarıda iyileşme bekleniyor.

TAV Havalimanları, Kuveyt Uluslararası Havalimanı Terminal 2 İçin Teklif Verdi

TAV Havalimanları, Kuveyt Uluslararası Havalimanı Terminal 2'nin işletme ve bakım ihalesine teklif verdi. 23 Haziran'da Kuveyt Sivil Havacılık Otoritesi'ne sunulan teklif, terminalin yanı sıra bağlı uçak apronlarının işletilmesini, bakımını ve geliştirilmesini kapsıyor. İhale sürecinde, Hindistan'dan GMR Airports, Almanya'dan Fraport, Güney Kore'den Incheon, İrlanda'dan Daa International ve Türkiye'den TAV Havalimanları gibi ön yeterlilik alan altı firma yer alıyor. TAV Havalimanları'nın bu adımı, global havalimanı işletmeciliği pazarındaki varlığını pekiştirme yönündeki stratejisini gösteriyor.

OBAMS TAVHL
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu