10 Temmuz 2024 BİST Bülteni

Koza Altın 1Ç24 sonuçları açıklandı

Koza Altın, 2024 yılının ilk çeyreği için mali sonuçlarını açıkladı. Şirket, 183 milyon TL net zarar ve 790 milyon TL FAVÖK ile 2.929 milyon TL gelir elde etti.

Türk Hava Yolları yolcu trafiği Haziran’da 2023’ün aynı ayına göre %1 artış gösterdi

Türk Hava Yolları (THY), Haziran 2024'te yolcu trafiği performansını açıkladı. 2023 yılının aynı ayına kıyasla toplam yolcu trafiği yüzde 1 oranında artış gösterdi. Şirketin iç hat yolcu trafiğinde herhangi bir değişim gözlemlenmezken, dış hat yolcu trafiği yüzde 1,9 arttı. Bu artışla birlikte THY'nin Haziran ayı toplam yolcu sayısı geçen yıla göre artmış oldu.

Pegasus yolcu trafiği Haziran ayında yıllık %15 yükseldi

Haziran 2024'te Pegasus Hava Yolları'nın yolcu trafiği, önceki yılın aynı dönemine göre önemli bir artış gösterdi. İç hatlarda yolcu trafiği yüzde 21 oranında artarken dış hatlarda ise yüzde 12'lik bir yükseliş yaşandı.

Türkiye Sigorta’nın yazılan primleri 6A24’te yıllık %107 arttı

Türkiye Sigorta'nın 2024'ün ilk yarısında yazılan prim miktarları, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 107 artış gösterdi. Şirket, yılın ilk altı ayında 50,4 milyar TL prim ürettiğini duyurdu. İkinci çeyrekte ise prim üretimi 22,2 milyar TL'ye ulaşarak yıllık bazda yüzde 82'lik bir büyüme kaydetti.

BİM atık yönetiminde verimliliği artırmak için yeni bir şirket kuruyor

BİM, atık yönetimindeki verimliliği artırmak amacıyla yeni bir şirket kurduğunu duyurdu. Şirket, 1 milyon TL başlangıç sermayesi ile faaliyete başlayacak ve BİM’in sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunmayı amaçlayacak. Bu gelişme, şirketin değerlemesi açısından nötr olarak değerlendiriliyor.

Bülten detaylarını görmek için tıklayın.

KOZAL THYAO PGSUS BIMAS
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu