Ücretsiz Teknik Analiz Eğitimi

ÜNLÜ & Co Araştırma Bölümü Direktörü Tolga Kudaloğlu, 3 bölümden oluşan kapsamlı teknik analiz eğitimini sizler için hazırladı.

Şimdi Piapiri’de yatırım hesabı açan herkese teknik analiz eğitim serisi ücretsiz!

Şimdi Piapiri'de Yatırım Hesabı Açan Herkese, 3 Bölümden Oluşan Kapsamlı Teknik Analiz Eğitim Serisi Ücretsiz! Hesap açılışı için tıklayın

Hesap Aç, Bilgi Al

Bölüm – 1: Trendler

ÜNLÜ & Co Araştırma Bölümü Direktörü Tolga Kudaloğlu, Teknik Analiz Eğitimi serisinin 1. videosunda finansal piyasalardaki trend oluşumlarını inceliyor! Trend hareketlerinin belirlenmesi ve doğru yorumlanabilmesi noktasında yatırımcılara rehberlik edecek alt başlıklar şu şekilde:

Bölüm – 2: Formasyonlar

ÜNLÜ & Co Araştırma Bölümü Direktörü Tolga Kudaloğlu, Teknik Analiz Eğitimi serisinin 2. videosunda formasyonları, yani fiyat hareketleri tarafından oluşan ve teknik analiz açısından değerli şablonları anlatıyor! Videonun içeriğinde formasyonlarla ilgili şu alt başlıkları bulabilirsiniz:

Bölüm – 3: Teknik Göstergeler

ÜNLÜ & Co Araştırma Bölümü Direktörü Tolga Kudaloğlu, Teknik Analiz Eğitimi serisinin 3. videosunda; indikatörlerin ve osilatörlerin teknik analizde nasıl kullanıldıklarına değiniyor. Eğitimde konu edilen ve yatırımcılar tarafından da sıklıkla kullanılan teknik göstergeler şu şekilde:

Teknik Analiz Ne Demek?

Teknik analiz, gelecekteki piyasa hareketlerini, geçmişteki fiyat hareketleri ve işlem hacmi gibi verilere dayanarak tahmin etmeye çalışan bir finansal analiz metodudur. Piyasalarda sıklıkla kullanılan bu yöntem, özellikle kısa ve orta vadede yatırım kararları alırken önemli bir araç olarak görülmektedir.

Teknik analiz; fiyat hareketlerinin grafikler ve çeşitli indikatörler kullanılarak inceleyerek, yatırımcıların piyasa trendlerini, destek ve direnç seviyelerini anlamalarına yardımcı olur. Geçmiş fiyat hareketlerinin gelecekteki fiyat hareketlerini yansıtacağı ve çoğu zaman belirli şablonları takip edeceği varsayılır, bu sebeple tarihsel veriler detaylı bir şekilde incelenir.

Temel analizin aksine, bir şirketin finansal sağlığına veya ekonomik indikatörlere değil, piyasa aktivitelerine odaklanır.

Daha detaylı bilgi için teknik analiz nedir içeriğini inceleyebilirsiniz.

Kimler Teknik Analiz Öğrenmeli?

Teknik analiz metotları, finansal piyasalarda işlem yapan herkes tarafından öğrenilebilir. Özellikle kısa ve orta vadeli yatırımlar yapmayı planlayan trader ve yatırımcılar için, fiyat hareketlerini yorumlayabilmek ve çeşitli analiz becerileri kazanmak büyük önem taşır.

Yatırımcılar ve analistler, piyasa trendlerini anlamak ve gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için teknik analiz de kullanmak durumundadır. Ayrıca, risk yönetimi ve işlem stratejisi geliştirmede de oldukça faydalıdır.

Her ne kadar teknik analiz genellikle profesyonel yatırımcılar ve traderlar tarafından kullanılsa da, finansal piyasalarda işlem yapmayı düşünen veya görece küçük sermaye ile işlem yapan bireysel yatırımcıların da bu yöntemere aşina olmaları önerilir.

Yatırımcıların bu alanda kendilerini geliştirmeleri, piyasa hareketleri karşısında daha bilinçli ve stratejik kararlar almalarına olanak sağlayacaktır.

Teknik Analiz Eğitimine Nereden Ulaşabilirim?

Teknik analiz eğitimi serisine Piapiri uygulamamız üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

  • İlk olarak Piapiri’yi indirin ve eğer hesabınız yoksa ücretsiz bir yatırım hesabı açın
  • Kullanıcı adı ve şifreniz ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra, Profil sekmesine devam edin.
  • Açılan ekranda, Eğitimler başlığını görebilirsiniz. Tıklayın ve vakit kaybetmeden teknik analiz öğrenmeye başlayın.

Piapiri Kullanmak Ücretli mi?

Piapiri'yi ücretsiz olarak indirebilir ve yine herhangi bir ücret olmadan kullanabilirsiniz. Şimdi görüntülü görüşme ile yatırım hesabınızı açın ve ÜNLÜ & Co’nun avantajlı dünyasını keşfetmeye başlayın.

  • Hesap Açılış ve İşletim Ücreti Yok!
  • Sürpriz Masraflar Yok!
  • EFT/Havale Ücreti Yok!
  • Ücretsiz Canlı Borsa Verileri
  • Ücretsiz Finansal Danışmanlık
  • Alım Satım Önerileri ve Robotik Sinyaller

Şimdi Piapiri'de Yatırım Hesabı Açan Herkese, 3 Bölümden Oluşan Kapsamlı Teknik Analiz Eğitim Serisi Ücretsiz! Hesap açılışı için tıklayın

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu