9 Nisan 2024 BİST Bülteni

Kervan Gıda, Dryff Kurutulmuş Gıda’yı Satın Aldı

Kervan Gıda, İzmir - Tire'deki Organize Sanayi Bölgesinde yer alan ve dondurarak kurutma teknolojisi ile üretim yapan Dryff Kurutulmuş Gıda Sanayi Anonim Şirketi'ni bünyesine kattığını açıkladı. Bu satın alma, Kervan Gıda'nın sektördeki çeşitliliğini ve yenilikçi ürün kapasitesini artırma stratejisini destekleyen önemli bir adım olarak öne çıkıyor.

Tepe İnşaat 747 Bin TAV Hissesi Sattı

Tepe İnşaat, TAV Havalimanları Holding'deki 747 bin hissesini, her bir hisse için 190 ile 195 TL arasındaki fiyatlar üzerinden satarak yaklaşık 144 milyon TL'lik bir gelir sağladığını bildirdi. Bu dikkat çekici satış sonucunda Tepe İnşaat'ın TAV Havalimanları'ndaki ortaklık oranı %4,78 seviyesine düştü.

MLP Sağlık 23 Bin Lot Hisse Geri Alımı Yaptı

MLP Sağlık, hisse geri alım programı kapsamında işlem yapmayı sürdürüyor. Şirket, dün gerçekleşen işlemle 23 bin lot hissesini, hisse başına ortalama 209.68 Türk lirası fiyatla toplamda 4.82 milyon Türk lirası değerinde geri aldığını açıkladı. 25 Mayıs 2022'de başlatılan geri alım programı kapsamında MLP Sağlık, bugüne kadar toplamda 19.98 milyon hisse geri alımı gerçekleştirmiş bulunuyor.

Bülteni detaylı olarak görmek için tıklayın.

MPARK
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu