5 Temmuz 2024 BİST Bülteni

Bankacılık sektörü kârı Mayıs ayında aylık %40 artış gösterdi

Bankacılık sektörü Mayıs ayında önemli bir kar artışı yaşadı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından açıklanan aylık verilere göre sektör, bu ayda 42,9 milyar TL kar elde etti. Bu rakam, geçen yılın aynı ayına göre %6 düşüş gösterirken bir önceki aya kıyasla %40'lık bir artışa işaret ediyor. Yılın başından bu yana toplam kar ise %23'lük bir artışla 234 milyar TL'ye ulaştı.

Trend TL kredi büyümesi %16’ya hızlandı

Türk Lirası (TL) kredi büyümesi, son haftalık verilere göre hız kazandı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan 28 Haziran haftasına ait veriler, TL kredilerin haftalık olarak %1,7 arttığını ve trend TL kredi büyümesinin geçen haftaki %13 seviyesinden %16'ya yükseldiğini gösteriyor.

Coca-Cola İçecek %1.000 bedelsiz sermaye artırımı açıkladı

Coca-Cola İçecek, ödenmiş sermayesini mevcut 254,4 milyon TL'den 2,798 milyon TL'ye çıkaracak şekilde %1.000 oranında bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştireceğini duyurdu. Şirket, bu sermaye artırım planı için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvuruda bulundu.

CCOLA
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu