2 Temmuz 2024 BİST Bülteni

Yurt içi beyaz eşya satışları Mayıs'ta yıllık bazda %4 arttı

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği'nin (TÜRKBESD) yayımladığı verilere göre Türkiye'de beyaz eşya satışları Mayıs ayında geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 4 oranında artış gösterdi. Böylece Mayıs ayında toplamda 978 bin adet beyaz eşya satışı gerçekleşti.

Tekfen, Suudi Arabistan'daki bir projeden 21 milyon ABD doları alacak

Tekfen Holding, Suudi Arabistan'da devam eden bir projeden ek gelir elde edeceğini duyurdu. Tekfen İnşaat'ın yürüttüğü Haradh Uydu Kompresör İstasyonları Boru Hatları projesi kapsamında işveren Suudi Arabistan Petrol Şirketi'ne (Saudi Aramco) gönderilen 21 milyon ABD Doları tutarındaki yeni bir fatura, sözleşme kapsamı dışında gerçekleştirilen ek işler için tahsil edilecek.

Fitch, Tüpraş'ın uzun donem kredi notunu B--'den B+'ya revize etti

Fitch Ratings, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (Tüpraş) için kredi notunu güncelledi. Derecelendirme kuruluşu, Tüpraş'ın Uzun Vadeli Yabancı ve Yerel Para cinsinden kredi notlarını "B+" seviyesinden "BB-" seviyesine yükseltti ve şirketin görünümünü "Durağan" olarak belirledi.

Kervan Gida 0.63 TL hisse başı temettü dağıtacak

Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., hissedarlarına bugün kişi başı 0.63 Türk Lirası temettü ödeyeceğini duyurdu. Şirketin açıklamasına göre bu temettü dağıtımı, referans fiyat 25.07 Türk Lirası üzerinden hesaplandığında %2.4 temettü verimi sunuyor.

Alarko Holding 192 bin lot hisse geri alımı yaptı

Alarko Holding A.Ş., dün gerçekleştirdiği işlemle 192 bin adet kendi hissesini piyasa ortalaması olan 104.29 Türk Lirası üzerinden toplamda 20 milyon Türk Lirası değerinde geri aldığını açıkladı. Şirketin 29 Mayıs 2024 tarihinde başlattığı hisse geri alım programı kapsamında şimdiye kadar toplam 0.78 milyon adet hisse geri alındı. Alarko Holding'in belirlediği hisse geri alım programının üst limiti 4.35 milyon hisse ve 550 milyon Türk Lirası olarak belirlenmişti.

Bülteni detaylı görmek için tıklayın.

TUPRS ALARK
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu