2 Nisan 2024 BİST Bülteni

Arçelik ve Whirlpool Birleşmesi Tamamlandı

Arçelik ve Whirlpool'un Avrupa operasyonlarının birleşmesi tamamlandı. Arçelik'in Avrupa'daki bağlı ortaklıkları ile Whirlpool'un Avrupa'daki üretim, satış ve pazarlama iştiraklerinin birleştirilmesiyle Beko Europe ve Whirlpool Europe Holding B.V. oluşturuldu. Beko Europe'un sermayesinin %75'i Beko B.V.'ye, %25'i ise Whirlpool EMEA'ya tahsis edildi. MENA işlemi kapsamında devralınan Whirlpool iştiraklerinin 2023 yılı konsolide tahmini net cirosu ise yaklaşık 121 milyon Avro oldu. Arçelik'in 2023 yılındaki konsolide cirosu 7,9 milyar Avro olarak açıklandı.

MLP Sağlık 12 bin lot hisse geri alımı

MLP Sağlık, dün 12 bin lot hissesini 192.29 TL/hisse ortalama fiyattan geri alarak toplamda 2.31 milyon TL'lik bir işlem gerçekleştirdi.

Ebebek’te Başkan Yardımcısından Büyük Alım

Ebebek'in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmud Muhammed Topbaş, 27-29 Mart 2024 tarihlerinde 48,16-49,00 TL aralığından toplam değeri 8 milyon TL olan 170 bin adet Ebebek hissesi satın aldı.

Kore Menşeli Çelik Ürünleri İçin Damping Soruşturması Başlatıldı

Ticaret Bakanlığı, Erdemir'in başvurusu üzerine Kore Cumhuriyeti menşeli "rulo halinde olmayan sıcak haddelenmiş yassı çelik" ürününe yönelik bir damping soruşturması başlattı.

Sabancı Holding 4Ç23 sonuçları bugün açıklanacak

Borsanın ve ülkenin en büyük şirket gruplarından Sabancı Holding’in 4Ç23 sonuçları bugün açıklanacak

Bültenin detaylarını görmek için tıklayın.

MPARK ARCLK EBEBK
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu