10 Haziran 2024 BİST Bülteni

Bizim Toptan 1Ç24 mali sonuçları bugün sonuç açıklanacak

Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş., bugün piyasa kapanışı sonrasında 2024 yılının ilk çeyreğine ait mali sonuçlarını duyuracak. Şirketin 2024 yılının ilk üç ayında 7.686 milyon TL net satış geliri elde ettiği, 26 milyon TL faiz, amortisman ve vergi öncesi kar (FAVÖK) ve 10 milyon TL net kar raporladığı tahmin ediliyor.

Maliye Bakanı Şimşek: Şirketler için KKM hesaplarına sağlanan vergi avantajı yenilenmeyecek

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Temmuz ayında şirketlerin Kur Korumalı Mevduat (KKM) hesapları için sağlanan vergi avantajlarının yenilenmeyeceğini duyurdu. Bakan Şimşek'in açıklamasına göre, vergi teşviklerinin sonlandırılması, KKM hesaplarının özellikle kurumsal kullanıcılar için çekiciliğini azaltacak bir gelişme.

Yapı Kredi 1,25 milyar TL tutarında tahsili gecikmiş alacağını sattı

Yapı Kredi Bankası, toplam değeri 1,25 milyar TL olan tahsili gecikmiş alacaklarını 463 milyon TL'ye sattığını duyurdu. Bu satış, alacakların yaklaşık %37,2'sine denk geliyor.

Türk Traktör, Mayıs 2024'te hacimlerin neredeyse sabit kaldığını duyurdu

Türk Traktör, 2024 Mayıs ayında üretim hacimlerinde önemli bir değişiklik olmadığını bildirdi. Şirketin açıklamasına göre Mayıs ayı boyunca toplam 4.7 bin adet traktör üretildi. Yurt içi pazarda hacimler yüzde 5'lik bir artışla 3.1 bin adede yükselirken ihracat hacmi ise yıllık bazda yüzde 8 oranında azalış gösterdi.

Tekfen Holding 25 bin lot hisse geri alımı yaptı

Tekfen Holding, dün piyasada 25 bin lot kendi hissesini 50.28 TL ortalama fiyat üzerinden geri alarak toplamda 1.26 milyon TL değerinde işlem gerçekleştirdi. Şirketin 31 Ocak 2024'te başlattığı hisse geri alım programı kapsamında şimdiye dek toplamda 0.90 milyon hisse geri alındı. Tekfen Holding'in hisse geri alım programı, 18.5 milyon hisse ve 925 milyon TL'lik bir fon limitine sahip.

Alarko Holding 43 bin lot hisse geri alımı yaptı

Alarko Holding, dün 43 bin lot hissesini piyasadan 117.48 TL ortalama birim fiyat üzerinden geri alarak toplamda 4.99 milyon TL harcama yaptı. Şirketin 29 Mayıs 2024'te başlatılan hisse geri alım programı kapsamında, bugüne kadar toplam 0.08 milyon hisse satın alındı. Alarko Holding'in bu programı, toplamda 4.35 milyon hisse ve 550 milyon TL'lik bir fon limitine sahip.

Bülteni detaylı görmek için tıklayın.

ALARK YKBNK
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu