KURUMSAL HİZMETLERİMİZ

ARAŞTIRMA

ÜNLÜ Menkul Değerler Araştırma Bölümü, yurtiçi ve yurt dışındaki politik, ekonomik ve sektörel gelişmelerin detaylı analizini yaparak, yerli ve yabancı yatırımcılara değişen gündemle ilgili en hızlı şekilde bilgi vermeye ve katma değerli yatırım fikirleri sağlamaya odaklanmıştır.

Sektörde isim yapmış deneyimli analistlerden oluşan araştırma ekibimiz, geniş sektör ve şirket takibi ile kurumsal finansman, kurumsal satış ve hisse senetleri, finansal danışmanlık ve aracılık hizmetleri, borç sermaye piyasaları ve varlık yönetimi faaliyetlerimize katkı vermektedir.

Araştırma ekibinin ekonomik gelişmeler, sektörler, halka açık şirketler ve özel sektör tahvilleri ile ilgili hazırladığı raporlar, derinlemesine bir bakış açısı sağlayarak, iç ve dış müşterilerin yatırım kararı alma süreçlerinde proaktif bir bakış açısıyla bilgi ve fikir vermeyi hedeflemektedir.

Araştırma Ekibi ve Ürünler

Araştırma Bölümümüz 6 hisse senedi analisti, 1 kredi analisti ve 2 finansal danışmandan oluşmaktadır. Hisse senedi analistlerimiz 15 sektör ve 63 şirketi incelemekte olup, söz konusu şirketler, hisse senetleri BIST-100’de işlem gören hisse senetlerinin toplam piyasa değerinin %95'ini, ağırlıklı olarak takip edilen MSCI-Turkey Endeksi'ni oluşturan hisse senetlerinin ise %100'ünü oluşturmaktadır. Kredi analistimiz ise aracılık ettiğimiz özel sektör tahvillerini incelemektedir. Finansal Danışmanlık Birimimiz ise günlük bülten, ikili trade önerileri (pair trade) ve özet şirket ve sektör raporları üretmektedir.

ÜNLÜ Menkul Değerler Araştırma Ekibi, günlük bülten, kapsamlı sektör analizleri, şirket raporları, mali tablo değerlendirmeleri, tematik raporlar ve strateji raporlarını da içeren geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Örnek Raporlarımız

Araştırma Bölümümüz'ün günlük, haftalık veya aylık dönemlerde, sektör, şirket ve strateji bazında yayınladığı raporlardan örnekleri aşağıda bulabilirsiniz.

Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.