Araştırma

ÜNLÜ Menkul Değerler Araştırma Bölümü, yerli ve yabancı yatırımcıların bilinçli yatırım kararları alabilmelerinin doğru piyasa bilgisine ulaşmalarından geçtiği bilinciyle nesnel analize dayalı raporlar üretmektedir. Bölümün uzman kadrosunun hazırladığı raporlar, ulusal ve küresel, siyasi ve ekonomik gelişmelerin ışığında Türkiye’deki sektörler ve şirketler hakkında güncel bilgi ve yatırım fikirleri sağlamaktadır.

Araştırma Bölümü imzasını attığı uluslararası standartlarda tematik raporlarla, yatırımcıların ekonomi ve piyasalara ilişkin karmaşık verileri en yalın şekilde anlamalarını; ihtiyaç duydukları bilgiye zamanında ve en doğru şekilde erişmelerini sağlamaktadır. Dinamik bir bakış açısına sahip olan ÜNLÜ Menkul’ün rapor yaklaşımı, şirketlerin sunduğu yatırım fırsatlarının izlenmesi ve raporlanması esasına dayanmaktadır.

Araştırma Ekibi ve Ürünler

Araştırma Bölümümüz 5 hisse senedi analisti ve 1 finansal danışmandan oluşmaktadır. Hisse senedi analistlerimiz 14 sektör ve 40 şirketi incelemekte olup, söz konusu şirketler, hisse senetleri BIST-100’de işlem gören hisse senetlerinin toplam piyasa değerinin yaklaşık %80'ini, ağırlıklı olarak takip edilen MSCI-Turkey Endeksi'ni oluşturan hisse senetlerinin ise %100'ünü oluşturmaktadır. Finansal Danışmanlık Birimimiz ise günlük bülten, trade önerileri ve özet şirket ve sektör raporları üretmektedir.

ÜNLÜ Menkul Değerler Araştırma Bölümü, günlük bülten, kapsamlı sektör analizleri, şirket raporları, mali tablo değerlendirmeleri, makroekonomi, tematik raporlar ve strateji raporlarını da içeren geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Örnek Raporlarımız

Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu