Sabancı Holding 4Ç23 Sonuçları (03.04.2024)

Sabancı Holding, 4Ç23 döneminde finansal performansını değerlendirdi. Bu dönemde şirket, 4,7 milyar TL net kâr açıkladı. Ancak düzeltilmiş bazda net kârı 7,1 milyar TL olarak gerçekleşti. Bu sonuçlar, özellikle bankacılık ve enerji segmentlerindeki göreceli zayıflığın etkisiyle önceden tahmin edilen 10,5 milyar TL'lik konsensüs tahmininin altında kaldı.

Yatırımcılar, hisse senetlerinin son dönemde BIST-100 endeksine kıyasla %11 ile %19 oranında daha iyi performans gösterdiğini gördüler. Ayrıca hisselerde ABD Doları bazında %7 ila %30 arasında bir artış kaydedildi.

Bankacılık segmentinin net kârı, konsolide sonuçlara katkıda bulunan önemli bir faktördü ve bu dönemde 5,1 milyar TL'ye gerilediği görüldü. Diğer yandan banka dışı segmentin net kârı (tek seferlik gelirler hariç), önceki döneme göre %12 düşüş göstererek 2,0 milyar TL olarak gerçekleşti. Bu düşüş, özellikle enerji segmentindeki zayıflık nedeniyle yaşandı. Enerji segmentinde, spot fiyatlardaki düşüşten kaynaklanan bir gerileme mevcuttu ve bu durum banka dışı segmentin genel performansını etkiledi.

Holdingin solo net nakit pozisyonu, bir önceki çeyreğe göre 1,1 milyar TL artarak 7,0 milyar TL'ye yükseldi. Holdingin piyasa değerinin %3,9'una denk gelen bu rakam, finansal açıdan sağlam bir konumda olduğunu ve gelecek hedeflerine ulaşma konusunda güçlü bir temel oluşturduğunu gösteriyor.

.
Diğer Haberlere de Göz Atın

MLP Sağlık, Ankara'da Yeni Bir Hastaneyi Bünyesine Kattı (17.04.2024)

MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş., büyüme stratejisi doğrultusunda Ankara'da faaliyet gösteren Özel Ortadoğu Fizik Tedavi Hastanesi'nin lisansını satın aldı ve hastanenin adını Özel Medical Park İncek Hastanesi olarak değiştirdi.

Devamını Okuyun

MLP Sağlık (MPARK) 20 Bin Lot Hisse Geri Alımı Yaptı (17.04.2024)

MLP Sağlık, Yönetim Kurulu kararıyla devam eden hisse geri alım programı çerçevesinde, 16 Nisan 2024 tarihinde Borsa İstanbul'da gerçekleştirdiği işlemle 201,60 TL ile 212,00 TL fiyat aralığında, ortalama 206,76 TL fiyatla toplam 20.000 adet, 4.14 milyon TL nominal değerde MPARK hissesi satın aldı.

Devamını Okuyun

Anadolu Efes, William Grant & Sons Ürünlerini Türkiye Pazarına Sunacak (17.04.2024)

Anadolu Efes, dünya çapında tanınmış İskoç viski ve cin markalarını Türkiye pazarına taşıyacak yeni bir iş birliğine imza attı.

Devamını Okuyun

Şok Marketler’den E-Ticaret Yatırımı (17.04.2024)

Şok Marketler Ticaret A.Ş., e-ticaret pazarındaki varlığını güçlendirmek amacıyla bir adım attı. Şirket, Future Teknoloji Ticaret A.Ş., bilinen adıyla İstegelsin'in yüzde 100'ünü 220 milyon TL karşılığında satın aldığını duyurdu.

Devamını Okuyun

Türkiye Sigorta 1Ç24’te Prim Üretimini Arttırdı (17.04.2024)

Türkiye Sigorta, 2024 yılının ilk çeyreğinde önemli bir finansal başarı elde ettiğini duyurdu. Şirket, Mart sonu itibarıyla bağımsız denetimden geçmemiş olmasına rağmen, toplam 28,2 milyar TL brüt prim üretimi gerçekleştirdi.

Devamını Okuyun

Fitch, TSKB'nin Uzun Vadeli Yabancı Para Notunu Yükseltti (17.04.2024)

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nın (TSKB) uzun vadeli yabancı para (YP) kredi notunu 'B-' seviyesinden 'B' seviyesine yükselttiğini duyurdu.

Devamını Okuyun
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu