Fitch ve S&P, Ülker'in Uzun Vadeli Kredi Notlarını Yükseltti (28.06.2024)

Fitch ve Standard & Poor's (S&P), Ülker'in kredi notlarında yükseltme gerçekleştirerek şirketin finansal profilinin güçlendiğine işaret etti. Fitch, Ülker'in uzun vadeli kredi notunu 'B+' seviyesinden 'BB-'ye çıkarırken pozitif görünümünü koruduğunu açıkladı. Öte yandan S&P, şirketin notunu 'B'den 'BB'ye yükseltti ve durağan bir görünüm belirledi.

Ülker, Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) aldığı izin doğrultusunda, önümüzdeki bir yıl içinde uluslararası piyasalarda toplam 550 milyon dolar değerinde borçlanma aracı ihraç etmeyi planlıyor. Bu tahvillerin geliri, Ekim 2025'te vadesi dolacak olan Eurobondların refinansmanında kullanılacak. Fitch ve S&P tarafından tahvil için verilen beklenen uzun vadeli kredi notları sırasıyla 'BB-' ve 'BB' olarak belirlendi.

Ülker'in üst düzey yöneticileri, 24 Haziran 2024 tarihinden itibaren yurtdışında gerçekleşecek olan toplantılara katılacak. Şirketin tahvil ihracı ile ilgili nihai karar, bu toplantılar sonrasında piyasa koşullarına ve gelişmelerine göre şekillenecek.

ULKER
Diğer Haberlere de Göz Atın

Hitit, Haiti Merkezli Sunrise Airways ile Sözleşme İmzaladı (18.07.2024)

Hitit, Haiti'nin önde gelen havayolu şirketlerinden Sunrise Airways ile önemli bir iş birliği anlaşması imzaladı.

Devamını Okuyun

TSKB 190 Milyon Dolar Tutarında Sendikasyon Kredisi Aldı (18.07.2024)

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), uluslararası piyasalardan toplamda 190 milyon dolar değerinde sendikasyon kredisi sağladığını duyurdu.

Devamını Okuyun

TCMB Döviz KKM Faizi İçin Alt Limiti Politika Faizinin %70’ine İndirdi (18.07.2024)

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Döviz Kazançlı Mevduat Hesabı (KKM) faiz oranlarında önemli bir değişikliğe giderek bu oranı politika faizinin %70'ine indirdiğini açıkladı.

Devamını Okuyun

Bim 2.00 TL Hisse Başı Temettü Dağıtacak (17.07.2024)

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş., bugün itibarıyla hisse başına 2.00 Türk lirası değerinde temettü dağıtılacak.

Devamını Okuyun

Erdemir'in Tahvil İçin Talep Toplama Süreci Tamamlandı (17.07.2024)

Erdemir tarafından yapılan açıklamada nitelikli yatırımcılara sunulan 750 milyon ABD doları değerindeki tahvil ihracı için talep toplama sürecinin başarıyla tamamlandığı bildirildi.

Devamını Okuyun

Anadolu Sigorta’nın Yazılan Primleri 6A24’te Yıllık %73 Arttı (16.07.2024)

Anadolu Sigorta, 6A24 döneminde yıllık %73 artışla 31,5 milyar TL prim üretimi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Devamını Okuyun
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu