FED Mart Ayı Toplantısında Faizleri Sabit Tuttu (20.03.2024)

Mart ayı FED toplantısının ardından Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) politika faizini %5,25 ile %5,50 arasında sabit tutma kararı aldı.

FOMC toplantısında yapılan açıklamalarda, ekonomik faaliyetlerde belirgin bir artışın gözlendiği ve iş gücü piyasasının güçlü olduğu vurgulandı. Ancak enflasyonun hala yüksek seviyelerde seyrettiği ve enflasyonla mücadelede belirsizliklerin devam ettiği belirtildi.

FOMC katılımcıları, gelecek dönemde GSYİH büyüme beklentilerini %2,1 olarak öngörürken işgücü piyasasındaki dengelenmenin devam etmesiyle enflasyon üzerindeki baskının azalacağı tahmin ediliyor.

FED Başkanı Jerome Powell, toplantının ardından yaptığı açıklamalarda ekonomideki genişleme eğiliminin devam ettiğini ve bu nedenle mevcut sıkı para politikasının sürebileceğini belirtti. Powell, gelecekteki faiz artırımlarının, ekonomik verilere ve enflasyonun seyrine bağlı olarak değerlendirileceğini ifade etti.

FED’in açıkladığı politika faizi, son yıllardaki artışlarla 2001'den bu yana en yüksek seviyesine çıkmıştı. Son kararla FED, üst üste 5. kez politika faizinde değişiklik yapmamayı tercih etmiş oldu.

Diğer Haberlere de Göz Atın

MLP Sağlık, Ankara'da Yeni Bir Hastaneyi Bünyesine Kattı (17.04.2024)

MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş., büyüme stratejisi doğrultusunda Ankara'da faaliyet gösteren Özel Ortadoğu Fizik Tedavi Hastanesi'nin lisansını satın aldı ve hastanenin adını Özel Medical Park İncek Hastanesi olarak değiştirdi.

Devamını Okuyun

MLP Sağlık (MPARK) 20 Bin Lot Hisse Geri Alımı Yaptı (17.04.2024)

MLP Sağlık, Yönetim Kurulu kararıyla devam eden hisse geri alım programı çerçevesinde, 16 Nisan 2024 tarihinde Borsa İstanbul'da gerçekleştirdiği işlemle 201,60 TL ile 212,00 TL fiyat aralığında, ortalama 206,76 TL fiyatla toplam 20.000 adet, 4.14 milyon TL nominal değerde MPARK hissesi satın aldı.

Devamını Okuyun

Anadolu Efes, William Grant & Sons Ürünlerini Türkiye Pazarına Sunacak (17.04.2024)

Anadolu Efes, dünya çapında tanınmış İskoç viski ve cin markalarını Türkiye pazarına taşıyacak yeni bir iş birliğine imza attı.

Devamını Okuyun

Şok Marketler’den E-Ticaret Yatırımı (17.04.2024)

Şok Marketler Ticaret A.Ş., e-ticaret pazarındaki varlığını güçlendirmek amacıyla bir adım attı. Şirket, Future Teknoloji Ticaret A.Ş., bilinen adıyla İstegelsin'in yüzde 100'ünü 220 milyon TL karşılığında satın aldığını duyurdu.

Devamını Okuyun

Türkiye Sigorta 1Ç24’te Prim Üretimini Arttırdı (17.04.2024)

Türkiye Sigorta, 2024 yılının ilk çeyreğinde önemli bir finansal başarı elde ettiğini duyurdu. Şirket, Mart sonu itibarıyla bağımsız denetimden geçmemiş olmasına rağmen, toplam 28,2 milyar TL brüt prim üretimi gerçekleştirdi.

Devamını Okuyun

Fitch, TSKB'nin Uzun Vadeli Yabancı Para Notunu Yükseltti (17.04.2024)

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nın (TSKB) uzun vadeli yabancı para (YP) kredi notunu 'B-' seviyesinden 'B' seviyesine yükselttiğini duyurdu.

Devamını Okuyun
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu