FED Mart Ayı Toplantısında Faizleri Sabit Tuttu (20.03.2024)

Mart ayı FED toplantısının ardından Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) politika faizini %5,25 ile %5,50 arasında sabit tutma kararı aldı.

FOMC toplantısında yapılan açıklamalarda, ekonomik faaliyetlerde belirgin bir artışın gözlendiği ve iş gücü piyasasının güçlü olduğu vurgulandı. Ancak enflasyonun hala yüksek seviyelerde seyrettiği ve enflasyonla mücadelede belirsizliklerin devam ettiği belirtildi.

FOMC katılımcıları, gelecek dönemde GSYİH büyüme beklentilerini %2,1 olarak öngörürken işgücü piyasasındaki dengelenmenin devam etmesiyle enflasyon üzerindeki baskının azalacağı tahmin ediliyor.

FED Başkanı Jerome Powell, toplantının ardından yaptığı açıklamalarda ekonomideki genişleme eğiliminin devam ettiğini ve bu nedenle mevcut sıkı para politikasının sürebileceğini belirtti. Powell, gelecekteki faiz artırımlarının, ekonomik verilere ve enflasyonun seyrine bağlı olarak değerlendirileceğini ifade etti.

FED’in açıkladığı politika faizi, son yıllardaki artışlarla 2001'den bu yana en yüksek seviyesine çıkmıştı. Son kararla FED, üst üste 5. kez politika faizinde değişiklik yapmamayı tercih etmiş oldu.

Diğer Haberlere de Göz Atın

Bim 2.00 TL Hisse Başı Temettü Dağıtacak (17.07.2024)

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş., bugün itibarıyla hisse başına 2.00 Türk lirası değerinde temettü dağıtılacak.

Devamını Okuyun

Erdemir'in Tahvil İçin Talep Toplama Süreci Tamamlandı (17.07.2024)

Erdemir tarafından yapılan açıklamada nitelikli yatırımcılara sunulan 750 milyon ABD doları değerindeki tahvil ihracı için talep toplama sürecinin başarıyla tamamlandığı bildirildi.

Devamını Okuyun

Anadolu Sigorta’nın Yazılan Primleri 6A24’te Yıllık %73 Arttı (16.07.2024)

Anadolu Sigorta, 6A24 döneminde yıllık %73 artışla 31,5 milyar TL prim üretimi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Devamını Okuyun

Koç İştiraki Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı'nın İhalesine Katılacak (16.07.2024)

Koç Holding'in iştiraki TekArt Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm, Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne ait olan İstanbul'daki Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı'nın kırk yıllığına özelleştirilmesi için düzenlenen ihaleye katılacak.

Devamını Okuyun

Migros, Antalya'daki Gayrimenkulünü 26,6m Dolara Sattı (12.07.2024)

Migros, Antalya'da bulunan Kipa Alışveriş Merkezi'nin gayrimenkulünü 875 milyon Türk Lirası'na sattığını duyurdu.

Devamını Okuyun

Mevduatlarda TL’ye Dönüşüm Devam Ediyor (12.07.2024)

Bankacılık sektörü, Türkiye Bankalar Birliği’nin (BDDK) son haftalık finans raporuna göre, Türk Lirası kredilerde büyük bir değişiklik olmaksızın stabil bir seyir izledi.

Devamını Okuyun
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu