Arçelik ve Whirlpool Birleşmesi Tamamlandı (02.04.2024)

Arçelik ve Whirlpool'un Avrupa operasyonlarının birleşmesi tamamlandı. Arçelik tarafından yapılan açıklamaya göre, kapanış koşullarının gerçekleştirilmesini takiben, Arçelik'in Avrupa'daki bağlı ortaklıklarının paylarının ayni sermaye yoluyla devredildiği Beko Europe'a, Whirlpool Corporation'ın Avrupa'da bulunan üretim, satış ve pazarlama iştiraklerinin tamamının sahibi olan Whirlpool Europe Holding B.V. ("Whirlpool Europe") paylarının tamamı ayni sermaye yoluyla devredildi.

Söz konusu işlemler neticesinde Beko Europe sermayesinin %75'i Beko B.V.'ye, %25'i ise Whirlpool EMEA'ya tahsis edildi. Ayrıca daha önce açıklanan plan doğrultusunda Birleşik Arap Emirlikleri ve Fas'ta kurulu olan Orta Doğu ve Kuzey Afrika ("MENA") pazarında faaliyet gösteren Whirlpool MEEA DMCC ve Whirlpool Maroc S.a r.l. unvanlı iki bağlı ortaklığın hisseleri ile MENA bölgesindeki faaliyetler de Beko B.V. tarafından devralındı.

Arçelik'in işleme konu bağlı ortaklıklarının 2023 yıl sonu konsolide net cirosu yaklaşık 2,4 milyar Avro, Whirlpool'un ise işleme konu Avrupa bağlı ortaklıklarının 2023 yıl sonu konsolide net cirosu kesinleşmeyen finansal bilgilere göre yaklaşık 3 milyar Avro olarak hesaplanmaktadır. MENA işlemi kapsamında devralınan Whirlpool iştiraklerinin 2023 yılı konsolide tahmini net cirosu ise yaklaşık 121 milyon avro seviyesindedir. Hatırlanacağı üzere Arçelik'in 2023 yılındaki konsolide cirosu ise 7,9 milyar avro olarak açıklanmıştı.

Diğer Haberlere de Göz Atın

MLP Sağlık, Ankara'da Yeni Bir Hastaneyi Bünyesine Kattı (17.04.2024)

MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş., büyüme stratejisi doğrultusunda Ankara'da faaliyet gösteren Özel Ortadoğu Fizik Tedavi Hastanesi'nin lisansını satın aldı ve hastanenin adını Özel Medical Park İncek Hastanesi olarak değiştirdi.

Devamını Okuyun

MLP Sağlık (MPARK) 20 Bin Lot Hisse Geri Alımı Yaptı (17.04.2024)

MLP Sağlık, Yönetim Kurulu kararıyla devam eden hisse geri alım programı çerçevesinde, 16 Nisan 2024 tarihinde Borsa İstanbul'da gerçekleştirdiği işlemle 201,60 TL ile 212,00 TL fiyat aralığında, ortalama 206,76 TL fiyatla toplam 20.000 adet, 4.14 milyon TL nominal değerde MPARK hissesi satın aldı.

Devamını Okuyun

Anadolu Efes, William Grant & Sons Ürünlerini Türkiye Pazarına Sunacak (17.04.2024)

Anadolu Efes, dünya çapında tanınmış İskoç viski ve cin markalarını Türkiye pazarına taşıyacak yeni bir iş birliğine imza attı.

Devamını Okuyun

Şok Marketler’den E-Ticaret Yatırımı (17.04.2024)

Şok Marketler Ticaret A.Ş., e-ticaret pazarındaki varlığını güçlendirmek amacıyla bir adım attı. Şirket, Future Teknoloji Ticaret A.Ş., bilinen adıyla İstegelsin'in yüzde 100'ünü 220 milyon TL karşılığında satın aldığını duyurdu.

Devamını Okuyun

Türkiye Sigorta 1Ç24’te Prim Üretimini Arttırdı (17.04.2024)

Türkiye Sigorta, 2024 yılının ilk çeyreğinde önemli bir finansal başarı elde ettiğini duyurdu. Şirket, Mart sonu itibarıyla bağımsız denetimden geçmemiş olmasına rağmen, toplam 28,2 milyar TL brüt prim üretimi gerçekleştirdi.

Devamını Okuyun

Fitch, TSKB'nin Uzun Vadeli Yabancı Para Notunu Yükseltti (17.04.2024)

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nın (TSKB) uzun vadeli yabancı para (YP) kredi notunu 'B-' seviyesinden 'B' seviyesine yükselttiğini duyurdu.

Devamını Okuyun
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu