17 Mayıs 2024 Günlük BİST Bülteni

KKM’den Çıkışlar Hız Kazanmaya Devam Ediyor

Bankacılık sektörünün haftalık performansı belirgin bir yavaşlama gösteriyor. Türkiye Bankalar Birliği'nin 10 Mayıs haftasına ilişkin verilerine göre, Türk Lirası cinsinden krediler %0,1 oranında artış kaydederek, önceki hafta kaydedilen %32'lik büyüme oranından %30'a düşüş gösterdi. Kur Korumalı Mevduat hesaplarındaki düşüş ise 36 milyar TL ile son üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

CCI, Tek-Gıda İş Sendikası ile Anlaşmaya Vardı

CCI, Tek-Gıda İş Sendikası ile uzun süren müzakereler sonucunda bir anlaşmaya vardı. İmzalanma süreci devam eden bu anlaşma, 1 Ocak 2024'ten 31 Aralık 2025'e kadar iki yıl süreyle yürürlükte olacak. Anlaşmanın maaş ayarlamalarına dair spesifik detaylar henüz kamuoyu ile paylaşılmamış olsa da, artışın enflasyon oranına uygun veya bu oranın biraz üzerinde olması bekleniyor.

MLP Sağlık 5 Bin Lot Hisse Geri Alımı Yaptı

MLP Sağlık, hisse geri alım programı kapsamında 5 bin lot hisse satın aldığını duyurdu. Şirketin belirttiğine göre, hisseler ortalama 279.89 TL fiyatla, toplamda 1.40 milyon TL karşılığında geri alındı. 25 Mayıs 2022'de başlatılan geri alım programı çerçevesinde şimdiye kadar toplam 20.44 milyon hisse alımı gerçekleşti.

MPARK
Piapiri, Piyasanın Piri
ÜNLÜ & Co’nun yeni uygulaması Piapiri ile yatırım yapmak artık çok kolay. Yatırım sepetleri, robotik alım satım sinyalleri ve sektör uzmanlarından raporlar ile Piapiri piyasaları sizin için kolaylaştırıyor. Kişiselleştirilebilir ön yüzüyle özel bir danışmana dönüşüyor. Yatırım yaparken size bir tek o yetiyor!
QR kodu kamerana okut,
tüm marketlerden indir.
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu