BİREYSEL HİZMETLERİMİZ

ALTERNATİF YATIRIMLAR

ÜNLÜ Menkul Değerler olarak bireysel finansal danışmanlık ve aracılık hizmetlerimizi kişiye özel bireysel portföy yönetimi ve serbest fon alternatifleri ile farklı bir standarda taşıyoruz.

Alternatif yatırımlar;

Finansal danışmanlar tarafından sunulan yatırım danışmanlığı kapsamında, risk toleransının ve getiri hedefinin yönetilen bir hesap veya serbest fon için uygun bulunduğu nitelikli yatırımcılara sunduğumuz bireysel portföy yönetimi hizmetimizdir.

Tüm alternatif yatırımlar kişiye özel olarak, portföy yöneticisi sıfatıyla, hesap bazında yönetilmektedir. Yüksek getiri hedefi nedeni ile risk seviyesi kontrol edilen ancak sabit getiri alternatiflerinin üzerinde bir piyasa riski taşıyan stratejilerdir. Bu nedenle, perakende dağıtım kanalları ile servis edilmesi uygun değildir. Alternatif yatırımlar, nitelikli yatırımcılara göre tasarlanmış sofistike portföy yönetimi ürünleridir.

Portföyler, uzun ve kısa hisse senedi pozisyonları alarak piyasaların yönünden bağımsız olarak fiyat anomalileri üzerinden bir getiri hedeflemektedir. Bu özellikleri nedeni ile piyasa nötr stratejiler olarak adlandırılmaktadır. Fiyat anomalilerine yönelik alınan yatırım kararları sofistike aracılık işlemleri ve yüksek frekanslı emir iletimi ile uygulanabilmektedir. Bu nedenle, genel müşteri sınıfları için uygun kabul edilmemektedir.

Bireysel portföy yönetimi hesapları kıstas getiri üzerinden başarı primi esasına göre altı aylık dönemlerle yönetilmektedir. Adil bir ücretlendirme göstergesi olarak kazan-kazan yaklaşımımız ile sektör içinde fark yaratan bir model takip etmekteyiz.

Bireysel portföy yönetimi hesapları, tamamen kişiye özel olarak planlanmakta ve yönetimi bir havuz içerisine dahil edilmemektedir. Bu nedenle, farklı yönetilen hesapların getirileri farklılık gösterebilmektedir.

Bireysel portföy yönetimi hesapları için yapılan tüm işlemler müşteri hesapların da şeffaf olarak takip edilmekte ve portföy yöneticisi tarafından müşterimiz ile yürütülen düzenli raporlama ve iletişim ile sürdürülmektedir.

Şeffaflık ve hesap verebilirlik en önemli ilkelerimizdir.