Tarkim Halka Arz

Tarkim Bitki Koruma San. ve Tic. A.Ş. (TARKM) halka arz ediliyor. Talep toplama işlemleri 5-6 Eylül 2023 tarihlerinde Borsa Birincil Piyasa’da 10.30 – 13.00 saatleri arasında yapılacak olup halk arz, pay başına 107,50 TL sabit fiyatla gerçekleştirilecektir.

SPK Onaylı İzahname
Finansal Tablolar

Halka arzlarla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz halka arz süreci nasıl işler içeriğini inceleyebilirsiniz.

Tarkim Bitki Koruma San ve Tic A.Ş. halka arzına katılmak için yatırım hesabınızı hemen açın ve ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Bilgi Al

Tarkim Bitki Koruma San. ve Tic. A.Ş. Finansal Durumu

Tarkim Bitki Koruma San ve Tic. A.Ş. finansal durumu için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

Finansal Tablo
2023/2Ç20222021
Hasılat268,7 Milyon TL711,2 Milyon TL251,9 Milyon TL
Brüt Kar11,5 Milyon TL TL343, 2 Milyon TL79,0 Milyon TL


Tarkim Halka Arz Kaç Lot Verir?

Katılım sayısına göre olası dağıtımın aşağıdaki gibi olması beklenmektedir:

  • 500 Bin katılım olursa yaklaşık 10 Lot (1075 TL)
  • 1 Milyon katılım olursa yaklaşık 5 Lot (537 TL)
  • 1,2 Milyon katılım olursa yaklaşık 4 Lot (430 TL)
  • 1,4 Milyon katılım olursa yaklaşık 3 Lot (322  TL)
  • 1,6 Milyon katılım olursa yaklaşık 3 Lot (322 TL)
  • 1,8 Milyon katılım olursa yaklaşık 2 Lot (215 TL)
  • 2 Milyon katılım olursa yaklaşık 2 Lot (215 TL)

Tarkim Bitki Koruma San ve Tic A.Ş. Hakkında

Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2009'da Tarım Kredi Kooperatifleri ve Gübre Fabrikaları Türk A.Ş. ortaklığı ile 16 milyon TL başlangıç sermayesiyle Manisa'da faaliyete geçmiştir. Şirket, bitki koruma ürünlerinin üretimi, satışı ve dağıtımında aktiftir. Ayrıca yakında, halk sağlığı ve ilaç üretimi, satışı ve pazarlamasına da yönelmeyi planlamaktadır.

Tesisleri 20.020 metrekarelik bir arazi üzerinde yer alır, bunun 7.800 metrekarelik kısmı kapalıdır. Kapalı mekanlarında, çeşitli bitki koruma ürünlerinin üretildiği üretim alanları, depolar, idari ve sosyal binalar, kalite ve araştırma-geliştirme laboratuvarları mevcuttur. Üretim süreçleri, global kalite standartlarına uygun bir şekilde, çeşitli formülasyonlarda bitki koruma ürünleri oluşturur. Yıllık üretim kapasitesi 12.080 ton'dur.

TARKİM, Türkiye'nin ekosistemi ve tarım ürünü çeşitliliğine uygun olarak 176 farklı zirai ilaç türünü portföyünde tutmaktadır. Şirket, bu alandaki çalışmalarını yoğunlaştırarak ürün yelpazesini genişletmeyi ve tarım sektöründe ana oyunculardan biri olmayı hedefliyor.

Şirket, 7 farklı bölgede yer alan uzman kadrosu ile 1625 Tarım Kredi Kooperatifine başta olmak üzere diğer tarım organizasyonlarına ve zirai ilaç satıcılarına hizmet veriyor. Türkiye'nin yanı sıra, Mısır, Kıbrıs, İran, Irak, Afganistan, Libya, Azerbaycan ve Gürcistan gibi ülkelere de ihracat yapmaktadır. Yurtdışı pazarlara giriş için ruhsat çalışmaları sürdürerek, ihracatta lider olmayı planlamaktadır.

Son olarak, Tarkim Bitki Koruma, yüksek kalite, güvenilirlik ve uygun fiyatlı ürünler sunmanın yanı sıra, sürdürülebilir bir çevre için kaynakların etkin kullanımını, atıkların minimize edilmesini ve tüm işlemlerinde çevre ve insan sağlığı korunumu amaçlayan bir Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olarak faaliyet göstermektedir.

Tarkim Halka Arz Şekli ve Büyüklüğü

5.000.000 lot sermaye artırımı biçiminde gerçekleşecek olan Tarkim Halka Arzının büyüklüğünün yaklaşık 537 Milyon TL olması beklenmektedir. Bu süreç sonrasında şirketin halka açıklık oranı %23,81 olacaktır.

Tarkim Halka Arz Fonu Kullanımı

Şirket, halka arzdan elde edeceği gelirin kullanım alanı olarak aşağıdaki bilgileri paylaşmış durumdadır:

  • %50 Fabrika Yatırımı
  • %25: Kısa vadeli borçların ödenmesi
  • %25: İşletme sermayesi

Tarkim Halka Arz Oransal mı Eşit mi?

5.000.000 hissenin satışa çıkacağı bu halka arz, bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemiyle ve hisse başına 107,50 TL fiyatla gerçekleştirilecektir. 

Tarkim Bitki Koruma San ve Tic A.Ş. halka arzına katılmak için yatırım hesabınızı hemen açın ve ücretsiz kurye hizmetinden yararlanın

Hesap Aç, Bilgi Al
Hesap Aç   0212 367 37 77
Bilgi Formu X
Bir hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz! Form iletilmiştir, teşekkürler.
Bilgi Formu